KOMBINACIJA LIJEKOVA

TRUMP POSVE OZBILJAN TVRDI DA LIJEK IZUMLJEN U HRVATSKOJ POMAŽE KOD KORONAVIRUSA: "Ovo je prekretnica u povijesti medicine"

| Autor: Glas Istre

Američki predsjednik Donald Trump na svojem je Facebook profilu objavio kako kombinacija lijeka protiv malarije i azitromicina (odnosno Plivinog sumameda) mogla biti uspješan u borbi protiv koronavirusa. prenosi Novi list.

Dapače, kaže Trump, kako bi se moglo raditi o "prekretnici u povijesti medicine".

- Ljudi umiru, brzo djelujte i Bog vas sve blagoslovio- poručio je Trump.

Osim što je pobrao gomilu lajkova i "zahvala" svojih pratitelja na Facebooku, dobio je i reakciju iz Hrvatske. 

Poznati poduzetnik Nenad Bakić njegovu je objavu komentirao sljedećim riječima. 

-  Ako se ovo pokaže točnim, Hrvatska će po tome postati 'malo' poznatija nego po kravati i nogometnoj repki. Ovo ad hoc istraživanje indicira da kombinacija klorokin i azitromicin radi.

Klorokin je jeftin i široko dostupan, a azitromicin je Plivin izum poznat pod nazivom Sumamed - napisao je Bakić 

Naravno, ne treba ovo shvatiti kao da je "pronađen lijek" za koronavirus, ali bi netko mogao dometnuti "baš dobro da smo prodali Plivu".

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter