PARIZ

Desetci tisuća u Francuskoj još uvijek bez električne energije nakon snježnih oluja

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Oko 145.000 ljudi u subotu je još uvijek bez struje u jugoistočnoj Francuskoj nakon prvih ovogodišnjih većih snježnih padalina, priopćila je tvrtka koja upravlja prijenosnom mrežom. 

Nestankom električne energije pogođeni su departmani Drome, Isere, Rhone, Loire i Ardeche, priopćio je operater, dodajući kako timovi tehničara rade na obnovi opskrbe strujom.

Oluje su u četvrtak navečer pogodile istočnu i središnju Francusku i jedno vrijeme više od 330.000 domova je bilo bez električne energije.

U četvrtak navečer u departmanu Isere poginuo je 63-godišnji muškarac kada je na njega palo drvo dok je s kolnika nastojao ukloniti drugo palo drvo, izvijestila je javna radiotelevizija FranceInfo.

Nekoliko cesta je zatvoreno zbog snijega i leda, a škole su i dalje zatvorene u nekim oblastima. Željeznički promet je isto tako pogođen. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter