Rat na Bliskom istoku

Iran osudio "flagrantno kršenje" sporazuma nakon američkih napada

| Autor: Hina
(Foto: Joseph EID / AFP)

(Foto: Joseph EID / AFP)


Iran je u subotu izjavio da američki napadi koji su se dogodili dan ranije na teritorij te zemlje predstavljaju "flagrantno kršenje" memoranduma o razumijevanju, sklopljenog sa Sjedinjenim Državama s ciljem okončanja rata na Bliskom istoku.

Iran "oštro osuđuje zračne napade koje je američka teroristička vojska izvela u petak 26. srpnja navečer na nekoliko lokacija smještenih na južnoj obali Irana", priopćilo je iransko ministarstvo vanjskih poslova.

Ovi napadi "predstavljaju flagrantno kršenje stavka 4. članka 2. Povelje Ujedinjenih naroda i flagrantno kršenje stavka 1. memoranduma o razumijevanju" sklopljenog sredinom lipnja sa Sjedinjenim Državama, dodaje se u priopćenju.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama