prosvjed protiv nejednakosti

Ružičasti dim u Rimu u znak osude muške dominacije u Crkvi

| Autor: Hina
(Reuters)

(Reuters)


Članice katoličke ženske skupine zapalile su u srijedu ružičaste dimne baklje na brdu iza Vatikana u znak prosvjeda protiv nejednakosti spolova u Crkvi, nekoliko sati prije nego što su se kardinali okupili na konklavi u Sikstinskoj kapeli kako bi izabrali sljedećeg papu.

Samo nekoliko sati prije nego što su se kardinali okupili u Sikstinskoj kapeli kako bi izabrali novog papu, članice Konferencije za ređenje žena zapalile su ružičaste dimne baklje na obližnjem brdu u znak prosvjeda protiv raširene nejednakosti spolova u Crkvi.

"Dok svijet čeka bijeli ili crni dim, naš ružičasti signalizira da žene trebaju biti uključene u svaki aspekt života Crkve, pa tako i konklavu", rekla je Kate McElwee, izvršna direktorica Konferencije za ređenje žena.

Žene su rekle da su u prošlosti bile uhićene kada su svoje prosvjede približile Trgu svetog Petra pa su zato ružičaste baklje zapalile na brdu Gianicolo iza Vatikana, s kupolom bazilike svetog Petra vidljivom u daljini.

"Isključivanje žena iz konklave i iz zaređene službe grijeh je i skandal", dodala je McElwee.

Prosvjednice su nosile popis potencijalnih kandidatkinja za papu, među kojima je bila i bivša irska predsjednica Mary McAleese.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter