PARIZ

Mirnija noć u Francuskoj: Uhićeno samo 16 osoba

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


U Francuskoj je tijekom noći uhićeno samo 16 osoba, izvijestilo je u srijedu ministarstvo unutarnjih poslova, ukazujući na taj način da je vrhunac nedavnih nemira i uličnog nasilja prošao.

Prošlotjedno ubojstvo 17-godišnjaka za vrijeme policijske kontrole bilo je okidač višednevnih uličnih nemira i nereda u gradovima širom zemlje, a svaku je noć od početka nereda uhićeno po više stotina prosvjednika.

List Le Parisien je, pozivajući se na informacije ministarstva, u srijedu objavio da je dosad zapaljeno 78 automobila i osam zgrada.

Piše i da je od početka nereda 27. lipnja evidentiran najmanji broj uhićenja - 16 osoba. 

Prema izvješću nije ozlijeđen nijedan policajac niti je ijedna policijska postaja oštećena.

Vlada je poručila da je njezin prioritet u Parizu pružiti brzu pomoć tvrtkama i zajednicama pogođenim nasiljem.

Predsjednik Emmanuel Macron najavio je bržu pomoć gradovima u kojima su izgorjele škole i u kojima je oštećena javna infrastruktura.

Ljetna sniženja produljena su za tjedan dana da bi trgovci mogli nadoknaditi izgubljenu zaradu zbog nemira.

Pojavila se i bojazan da bi nedavni nemiri mogli negativno utjecati na turizam u Francuskoj, s obzirom na više pojedinačnih turističkih otkazivanja rezervacija smještaja. 

Ministar gospodarstva Bruno Le Maire tvitao je kako će vlada "učiniti sve da bi Francuska i dalje ostala jedno od najpopularnijih turističkih odredišta na svijetu, jamčeći sigurnost svim turistima na području Francuske".

Predsjednik Macron u utorak je rekao da je vrhunac nereda prošao, dodajući da je u danima i tjednima koji slijede ipak potreban oprez.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter