Alen Damijanić, napadač Žminja (Neven LAZAREVIĆ)
Nakon što je Žminj u Banjolama pobijedio 4:1 i "skinuo" ih s prvog mjesta, istim su rezultatom bili bolji od Medulinaca. Na taj način usporili su lidera, nisu mu dali da pobjegne na veću bodovnu razliku te su omogućili Banjolama ponovni priključak, ali su i sebe prometnuli u jednog od kandidata za naslov prvaka
"Žminj je spasio prvenstvo." riječi su jednog pratitelja nogometnih zbivanja na našem poluotoku. I vjerojatno ima pravo. Nakon što su u Banjolama pobijedili 4:1 i "skinuli" ih s prvog mjesta, istim su rezultatom bili bolji od Medulinaca. Na taj način usporili su ih, nisu im dali da pobjegnu na veću bodovnu razliku te su omogućili Banjolama ponovni priključak, ali su i sebe prometnuli u jednog od kandidata za naslov prvaka. Jedina su neporažena momčad drugog djela sezone i gdje god su igrali protivnik je čestitao na prezentaciji bez obzira na krajnji rezultat.
Pobijedili vodeće
Naravno da je trener Franko Čupić itekako zadovoljan ostvarenim rezultatima, atmosferom u momčadi i trenutnim plasmanom.
- Ovo je čudo u pravom smislu te riječi. Ja sam radio u puno klubova, ali nešto ovako nisam doživio. Takvo zajedništvo, takva atmosfera, gdje nitko ne iskače, već su jaki kao momčad i gdje je više od 17 igrača na svakom treningu je nešto što me čini jako ponosnim i privilegiranim što radim s dečkima, koji su oličenje profesionalizma, iako igraju peti rang natjecanja. I upravo je to razlog zašto imamo jedanaest utakmica bez poraza, zašto smo dva puta pobijedili vodeće momčadi, Banjole i Medulin, i došli u poziciju da budemo prvi, nije skrivao zadovoljstvo Franko Čupić, koji je krajem desetog mjeseca preuzeo momčad i uz gol razliku 40:7 te devet pobjeda i dva remija došao do trećeg mjesta.
Žminjci tu ne misle stati.
- Nismo opterećeni pozicijom na ljestvici, ne stvaramo pritisak igračima i to je osjeti na njihovoj prezentaciji. Iskreno ni ne znam stav uprave kluba po pitanju ulaska u viši rang natjecanja, a nije ni bitno. Pokušat ćemo pobijediti sve do kraja, ili barem ostati neporaženi i nadati se da će vodeći dvojac negdje napraviti "krivi korak". No, za to ostvariti moramo ostati na sadašnjoj razini i treninga i utakmica.
Znali su Žminjci da ih pobjeda protiv Medulina 1921 gura među kandidate za prvaka.
- Znali smo, ali nismo na nju gledali kao na nešto presudno. I možda je to presudilo. Da se razumijemo, sama utakmica je bila izjednačena i mogla je vrlo lako otići i na njihovu stranu, nijanse su odlučivale. Ovog puta prevagnule su prema nama. Oni su, do našeg drugog pogotka, imali dominaciju, ali ih je taj gol presjekao i tu su pali.
Igrači Žminja pali su u 45. minuti, i doslovno i psihološki. I sam delegat najavio je dodatna izvješća zbog posljednje minute prvog djela utakmice kada je Medulin zatresao mrežu.
- Moram reći da je pogodak itekako sporan, ali nema se potrebe osvrtati na to. Mišljenja sam da je drugi pomoći sudac jako pogriješio i to je iziritiralo neke moje igraće koji su ga opkolili i vjerojatno slijede prijave. Znam da ne smiju tako reagirati, ali kada znaš da si u pravu, da je sudac tako očito pogriješio, onda je teško ostati hladne glave. Ipak, uspjeli smo se u svlačionici smiriti , znamo da nije bilo sudačke namjere da pogriješe i na kraju smo ipak pobijedili.