(Hina/EPA)
Mađar Pal Dardai preuzeo je vođenje prve momčadi njemačkog prvoligaša Herthe do lipnja 2022. godine, objavljeno je na službenim stranicama kluba iz Berlina.
On je tu dužnost obnašao između 2015. i 2019. godine, a nakon godinu dana rada s mladom berlinskom momčadi danas je na trenerskom mjestu zamijenio Brunu Labbadiu koji je smijenjen jučer.
Hertha je ove sezone ostvarila loše rezultate, trenutačno je na 14. mjestu Bundeslige, a u 18 kola je upisala četiri pobjede, devet poraza i pet remija. U subotu je poražena kod kuće od Werdera 1-4.
Dardai je za berlinsku Herthu igrao od 1997. do 2011. godine. Nakon završetka igračke karijere počeo se baviti trenerskim poslom, a između 2014. i 2015. bio je i izbornik Mađarske.