(Hina/EPA)
Nogometna reprezentacija Kanade odigala je 0-0 protiv izabrane vrste Gvatemale i drugi put osvojila samo bod na Gold Cupu, prvenstvu zemalja s područja Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba (CONCACAF), te joj je ugrožen plasman u četvrtfinale
U drugom dvoboju skupine D u Houstonu reprezentativci Gvadalupe su s uvjerljivih 4-1 svladali Kubu koja je tako ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale.
Dvaput se u strijelce upisao Matthias Phaeton (13, 43), a po jednom Ange Plumain (41) i Anthony Baron (50). Jedini pogodak za Kubance postigao je Arichel Hernandez (62) iz kaznenog udarca.
Na ljestvici skupine vodeća je Gvadalupa s četiri boda, koliko ih ima i Gvatelamala. Kanada je treća s dva boda, a bez bodova je Kuba.
U zadnjem kolu, koje je na rasporedu u srijedu, igrat će Kanada - Kuba i Gvatemala - Gvadalupa.