| Autor: Glas Istre

Gotova utakmica, Slaven Belupo dobio 2:0.

Sudac Jović ide gledati snimku i dosudio zaleđe, ostalo 2:0

90'

2:1. Korner, kratko odbijena lopta, natrčao Duvnjak i s 13 metara zatresao mrežu

73'

2:0. Nova kontra domaćina, Bosec nesebično za Krstanovića koji šalje loptu u nebranjenu mrežu

70'

Brza kontra Slavena Belupa, udarac Hlevnjaka od Hujbera se odbio u korner

67'

Ubacio Marin s lijeve strane, Josipović za malo ostao kratak na vrhu peterca

64'

Prva akcija vrijedna spomena u nastavku i trese se vratnica domaćeg gola, koju je pogodio Marin.

Počelo drugo poluvrijeme, Bradarić umjesto Majstorovića u nastavku na stoperskoj poziciji.

Gotovo prvo poluvrijeme, 1:0 za domaćina. Istra 1961 imala 63 posto loptu u svom posjedu, ali potpuno bezidejna igra i samo jedan udarac. Slaven imao šest od kojih su četiri išla u okvir pulskog gola

45'

Crnac se varkom oslobodio svog čuvara i s ruba kaznenog prostora pucao ravno u Majkića

42'

Prvi udarac Istre 1961. Pucao Mlinar iz slobodnog udarca s 18 metara, Čović izbio u korner

39'

1:0 Marina ubacio s desne strane, Mudražija glavom zabio

27'

Mioč povukao kontru i uposlio Hoxhu čiji udarac s 20 metara brani Majkić

25'

Crnac probio desnu stranu i ubacio na peterac, Mudražija pucao pored gola

15'

Prvo uzbuđenje na susretu. Martinaga ubacio s lijeve strane, Majkić kratko izbio, Mioč s 18 metara pucao pored gola

1'

Utakmica je počela

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gradski stadion "Ivan Kušek Apaš". Početak u 18 sati. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Luka Pušić (Zagreb). VAR sudac: Ante Čuljak (Zagreb).

SLAVEN BELUPO: Čović, Tepšić, Božić, Soldo, Martinaga, Marina, Mudražija, Hlevnjak, Hoxha, Mioč, Crnac.

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Majstorović, Galilea, Marin, Mlinar, Petrusenko, Caseres, Kadušić, Josipović, Vuk.

gg

Danas će, s početkom u 18 sati, 27. kolo SuperSport HNL-a otvoriti Slaven Belupo i Istra 1961. Drugi će se put ove dvije momčadi sučeliti u Koprivnici u borbi za prvenstvene bodove, a u prvom ogledu, odigranom 11. rujna, "zeleno-žuti" su slavili s 3:0 golovima Petkovića, Ercega i Boultama te tako upisali svoju tek drugu pobjedu na 27. gostovanju u "gradu Vegete". Od trojice strijelaca, danas niti jednog nećemo vidjeti u prvoj postavi, jer je Petković u međuvremenu napustio "Drosinu", Erceg odrađuje suspenziju, a Boultam će svoju priliku čekati na klupi.

Trener Gonzalo Garcia ovom je prilikom prednost na lijevom krilu dao Vuku, dok se u vršku napada odlučio za Josipovića, koji će po prvi put istrčati u startnoj postavi pulskog prvoligaša. Drugi kandidat za napadača Bakrar, koji je u utorak igrao u Gani za U-23 reprezentaciju Alžira i momčadi se priključio u Zagrebu, ostao je također na klupi, dok će "kartoniranog" Marešića na stoperskoj poziciji zamijeniti Majstorović i tako upisati svoj debi za Istru 1961. Na ostalim pozicijama urugvajski strateg priklonio se provjerenim snagama, a ostao je i vjeran 4-3-3 formaciji.