RUKOMET

Porečani teškom mukom upisali treću pobjedu u Paket24 Premijer ligi: RASPOLOŽENI KRBAVČIĆ ODVEO POREČ DO NOVE POBJEDE

Poreč - Karlovac 27:25 (14:12). Upisali smo još jednu pobjedu. No, nisam zadovoljan igrom. Pristup nije bio pravi. Jedino s čime sam zadovoljan su dva osvojena boda i golmani, rekao je trener Poreča Ilija Lovrinović

| Autor: K. VEKIĆ
SEDAM OD SEDAM - Tim Thoss (Snimio Milivoj Mijošek)

Susret 8. kola Paket24 Premijer lige: Poreč - Karlovac 27:25 (14:12). SC Veli Jože. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica).

POREČ: Krbavčić (15+3), Vladić 1 (0+1), Thoss 7, Krajcar, Vučić, Petrov, Boka, Malinarich, Rađaković 6 (3), Čipraka, Plovanić, Radunović, Moslavac, Ikanović 3, Bošnjak 5, Ljubić 6.

KARLOVAC: Radočaj (2+0), Domjančić 2 (2+0), Horvat, Capan, Doma. Smojver 4, Janjanin, Crnković 1, Bosiljevac 2, Frketić, Makarun, Bačić 4, Hrvojević 2 (2), Mrljak 4, Magdić, Rukavina 2, Domi. Smojver 6 (2).

Isključenja: Poreč 16 minuta, Karlovac 14 minuta. Sedmerci: Poreč 3 (3), Karlovac 8 (4).

Rukometaši Poreča nastavili su pozitivan niz u Paket24 Premijer ligi te stigli do svoje treće ovosezonske pobjede. U 8. kolu svladali su Karlovac i tako uzvratili gostima za poraz u 1. kolu. Pred rukometašima je sada reprezentativna stanka, a hrvatskoj ligi vraćaju se za vikend 13. studenog kada Poreč gostuje kod Dubrave.

Porečani su dobro otvorili susret, pogotovo Erik Krbavčić na golu koji je u osam minuta skupio četiri obrane od sedam ukupno upućenih šuteva. No, tehničke greške u napadu onemogućile su domaći sastav da se odvoji na više od dva gola prednosti. Tako je Tim Thoss postavio 4:2, a četiri minute kasnije Matija Rađaković na 5:3. Unatoč dobroj obrani, napad nije funkcionira na željenom nivou pa su gosti u 13. minuti preko Dominika Smojvera izjednačili na 5:5. Do prvog vodstva Karlovčani stiže nekoliko minute kasnije (7:8), pa je Poreč izjednačio i u tom se ritmu igralo do 25. minute kada je Poreč prebacio u svoje vodstvo 12:11. Do kraja poluvremena Poreč je otišao na +2 (14:12), a za istaknuti treba Krbavčića koji je s 12 obrana od 24 udarca bio na 50 posto obrana.