Peđa Grbin (Cropix)
Zastupnik SDP-a Peđa Grbin najviše se, u odnosu na kolege iz Istarske županije, istaknuo u saborskim aktivnostima u prvoj polovici 2019. govorima i replikama, dok je HSU-ov Silvano Hrelja potrošio najviše proračunskih kuna na koje sabornici imaju pravo uz redovitu plaću; za putovanja, dnevnice i smještaj.
Grbin se za riječ javio 109 puta i istodobno potrošio 50.000 kuna na ime dodatnih troškova. HDZ-ov Anton Kliman na Markovu se trgu oglasio pet puta, a troškovi mu iznose 51 tisuću kuna.
IDS-ovi zastupnici Emil Daus, Tulio Demetlika i Giovanni Sponza imaju podjednaku statistiku. Daus se za riječ javio 17, Demetlika 18, a Sponza 15 puta. Imali su i slične dodatne troškove za prijevoz i najam stanova u Zagrebu, te za službena putovanja. Daus je potrošio 43 tisuće kuna, Demetlika 50 tisuća, a Sponza 53 tisuće.
Silvano Hrelja 22 je puta govorio, a njegovi troškovi iznose 56 tisuća kuna. Neovisni zastupnik dr. Furio Radin, potpredsjednik Sabora, govorio je 17 puta i potrošio najmanje od svih sabornika iz Istre - 8.700 kuna.
Inače, najaktivniji od svih zastupnika bio je Mostov Miro Bulj s 505 javljanja, a slijedi ga SDP-ov Gordan Maras sa 406. Najveće izdatke prikazali su SDP-ov Domagoj Hajduković (110 tisuća kuna) i HDZ-va Sanja Putica (97 tisuća kuna).