NA UŽARENOJ KLUPI - Fausto Budicin (Snimio Dejan Štifanić)
Fausto Budicin je, doslovno, iz novina saznao kako prije 4. siječnja neće biti u mogućnosti davati nikakve izjave, što znači da se neće ni osvrnuti na prvi dio sezone. Ostaje pitanje hoće li, i od koga, pokušati dobiti pojašnjenje za ovaj postupak kojim mu je u isto vrijeme ukazano nepovjerenje i neuvažavanje, ili će samo preći preko svega i 4. siječnja povesti momčad u pripreme kao da se ništa nije dogodilo?
"Floskule o brizi za trenera i potrebi da ga se zaštiti od nasrtljivih novinara su priče za malu djecu." U toj jednoj rečenici Igora Pamića, najdugovječnijeg trenera Istre 1961 sa 197 prvoligaških utakmica na njenoj klupi (Darko Raić Sudar kao drugi na "vječnoj listi" ima ih 41), ogoljena je cijela istina vezana uz nedopuštanje Faustu Budicinu da iznese svoje viđenje prvog dijela sezone, u kojem su "zeleno-žuti" odigrali tek 12 prvenstvenih utakmica, od čega deset s njim za kormilom, i na kratku zimsku stanku otišli kao posljednja momčad na ljestvici Prve HNL.
Netko od Budicinovih nadređenih došao je do zaključka kako mu ne bi trebalo dopustiti da svoja razmišljanja podijeli s javnošću i to je njegovo pravo, jer tko daje plaću taj i diktira uvjete, ali nije nam jasno čemu onda popratni igrokazi. Zabrana davanja izjava zamotana je u skrb o treneru kojem se želi osigurati psiho-fizički odmor tijekom kojeg ga nitko neće uznemirivati, a sve kako bi se on maksimalno koncentrirao i pripremio za iznimno zahtjevan drugi dio sezone, što je u konačnici iznjedrilo nešto što niti pas s maslom ne bi pojeo.
Onaj tko je to upakirao mogao bi se nadati dobrom rezultatu na izboru za Miss simpatičnosti, ali u svijetu nogometa simpatije se stječu rezultatima ostvarenim na terenu, a njih Baski u ove dvije i pol godine što stoluju na "Drosini" nemaju. Samim tim nemaju niti podršku ovdašnje javnosti, koju će jako teško steći glumeći dobrog Samaritanca. Umjesto da su gubili vrijeme u pokušaju da poprave greške u koracima što su ih po tko zna koji put napravili, puno bi im bilo bolje da su ga iskoristili da dovedu nekolicinu igrača koji bi popravili krvnu sliku anemične pulske momčadi. Njih bi Budicin, skloni smo u to povjerovati, rado zamijenio za odmor na kojem se trenutačno nalazi.