(Foto: Futsal Istra Pula)
Susret 11. kola HMNL: Olmissum - Futsal Istra Pula 6:4 (4:0). SD Ribnjak. Sudac: Mario Lulić. Strijelci: 1:0 Kustura (3'), 2:0 Barbarić (4'), 3:0 Copić (5'), 4:0 Barbarić (10'), 5:0 Vanha (27'), 5:1 Pernić (30'), 5:2 Pernić (32'), 5:3 Vasić (34'), 5:4 De. Moravac (57'), 6:4 Rozga (40').
OLMISSUM: Rozga, Kustura, Sušac, Kovačević, Vanha, Zemunik, Akrap, Juretić, Kirevski, Barbarić, Copić, Doljanin, Milić, Jukić.
F. ISTRA PULA: Luketin, Da. Moravac, De. Moravac, Janež, B. Paus, Starčić, Šteko, Baisel, Frankiewicz, Vasić, Đurić, Pernić, Riđić, F. Paus.
Nakon što se smirila euforija uslijed osvajanja bronce na Europskom prvenstvu, prve velike futsal medalje za Hrvatsku čemu su veliki doprinos dala i dva pulska igrača David Mataja i Niko Vukmir, fokus je vraćen na borbu za bodove u elitnom domaćem razredu. U drugom ovogodišnjem susretu, dvoboju 11. kola, Futsal Istra Pula upisala je 4:6 poraz na gostovanju u Omišu protiv Olmissuma koji je s ovim bodovima skočio na vrh ljestvice. Puljani su doživjeli treći uzastopni poraz i predstoji im grčevita borba za izbjegavanje pretposljednjeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za ostanak.
Bila je to nevjerojatna utakmica s dva lica pulske momčadi. Neprepoznatljivim, slabim u prvom poluvremenu i goropadnim u nastavku. Kao da su mladi Puljani nakon zaostatka od 0:5 željeli dokazati da i oni posjeduju kvalitetu te su tri minute prije kraja preko Deana Moravca s 10 metara stigli na gol zaostatka. Propustili su potom potpuno šokirati domaćine, koji su već na poluvremenu upisali bodove, jer je domaći vratar Rozga obranio zicer Vasiću 40 sekundi prije kraja, a potom još dva udarca pet sekundi prije kraja, nakon čega je Rozga još i preko cijelog terena pogodio prazan gol za konačnih 6:4.
Pitanje pobjednika kao da je bilo riješeno nakon samo pet minuta. U tom je trenutku na semaforu već stajalo 3:0 za domaćina. Svega tri minute nakon prvog sudačkog zvižduka, odnosno nakon što je primio poklon za osvajanje europske bronce, kapetan Omišana Duje Kustura je iz okreta pogodio pulsku mrežu. Niti minutu kasnije Barbarić je spremno iskoristio jedan od brojnih nesporazuma u pulskoj obrani i povisio na 2:0, da bi u sljedećoj minuti Olmissum pulski korner pretvorio u kontru i vodstvo od 3:0 preko Copića. Nakon toga su domaći malo digli nogu s gasa i do odmora još samo jednom smjestili loptu u pulski gol, preko Barbarića. Nemoć pomlađene i oslabljene pulske momčadi zrcalila se u nemogućnosti da uopće dođu u priliku da ugroze besposlenog domaćeg vratara, igralo se najvećim dijelom na pulskoj polovici jer su domaći bili uvijek za korak brži, u duelu snažniji.
Uvidjevši da mora trgnuti svoju momčad, trener Puljana Tomislav Horvat odlučio je od prve sekunde nastavka zaigrati s golmanom-igračem. U startu to nije dalo rezultata, štoviše domaći su iz kontre postigli i peti gol, ali u zadnjih deset minuta uslijedio je pulski uragan. Visokim presingom osvajali su Puljani vrlo brzo loptu i potom je Pernić s dva gola probudio nadu. Vasić je ubrzo smanjio na 5:3, a potom Dean Moravac natjerao domaćinima vodu u uši. Uslijedile su tri minute opsade domaćeg gola, ali do izjednačenja nije došlo.