PODGORICA

Crna Gora: uhićeni državljani Tajvana zbog trgovine ljudima i internet prijevare

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Crnogorska policija uhitila je u srijedu ujutro više desetaka osoba osumnjičenih za trgovinu ljudima i internetske prijevaru.

Po neslužbenim informacijama crnogorskog portala Vijesti.me navodno je uhićeno više od 50 državljana Tajvana, među kojima su i žrtve trgovine ljudima.

"Uhićeni su i organizatori kriminalne grupe. Oni su boravili na više lokacija, u iznajmljenim vilama, i s teritorija Crne Gore vršili prijevare putem interneta na teritoriju Kine i Tajvana, čime su za sebe i organiziranu kriminalnu skupinu pribavljali protupravnu imovinsku korist od više stotina tisuća eura", neslužbeno je rekao za portal izvor u crnogorskoj policiji.

On je kazao da je akcija provedena u suradnji s policijom Tajvana.

“Dugotrajnim radom službenika Odsjeka za suzbijanje kaznenih djela krijumčarenja i trgovine ljudima i ilegalnih migracija prekinut je lanac te organizirane kriminalne skupine, koja je djelovala i na teritorije Slovenije, Hrvatske”, objasnio je Vijestima izvor iz crnogorske Uprave policije.

Portal javnog servisa RTCG-a objavio je da je jutros privedeno 90 osoba.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter