(Hina/EPA)
Zadarska županija zarazu koronavirusom broji kod nove 134 osobe, a u protekla 24 sata u zadarskoj je bolnici umrla zaražena 86-godišnja žena, priopćio je u utorak županijski Stožer civilne zaštite.
Testirano je 775 uzoraka, pod aktivnim je nadzorom 1218 stanovnika, od bolesti se oporavilo 137 osoba, pa je u županiji ukupno aktivno 679 slučajeva zaraze.
Na svim covid odjelima u Općoj bolnici Zadar liječi se 40 covid pozitivnih pacijenata, od kojih je desetero na respiratorima, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru na liječenju je 16 zaraženih pacijenata.
U Zadru je novozaražena 71 osoba, u Poličniku 15, Benkovcu sedam, Bibinjama pet, po četiri osobe pozitivne su u Ražancu i Sukošanu, po tri u Pagu, Posedarju i Škabrnji, po dvije u Jasenicama, Obrovcu, Pakoštanima, Privlaci, Tkonu i Viru te po jedna u Galovcu, Gračacu, Kalima, Ninu, Novigradu, Polači i Preku.