(Hina/EPA)
Dvije covidom-19 zaražene osobe su umrle, a infekcija je potvrđena kod novih 14 osoba od 157 testiranih na području Šibensko-kninske županije u posljednja 24 sata, priopćio je u nedjelju županijski Stožer civilne zaštite.
Umrla je žena koja se od zaraze liječila u kninskoj te muškarac u šibenskoj bolnici.
Deset novozaraženih osoba je s područja Šibenika te po jedna s područja Vodica, Skradina, Drniša i Tisnog.
U županiji je trenutno je 1012 aktivnih slučajeva zaraze.
U šibenskoj bolnici liječi se 45 covid pozitivnih osoba, od kojih je osam na respiratoru, jedna je na terapiji visokim protokom kisika (HFNO-u), a tri osobe su na neinvazivnoj ventilaciji (NIV-u).
U kninskoj bolnici liječi se 14 zaraženih osoba.
Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.
Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 2420 osoba. Od toga je 2384 bliskih kontakta oboljelih, a za 36 osoba je određena mjera samoizolacije zbog ulaska u RH prema trenutno važećim zdravstvenim mjerama.