(IPAK) LAŽNA UZBUNA

Rovinjka i Talijan sa sumnjivim simptomima hospitalizirani u riječkom KBC-u: REZULTATI TESTIRANJA NA KORONAVIRUS SU NEGATIVNI

| Autor: Glas Istre, Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Voditeljica službe epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo Istarske županije Jasna Valić potvrdila je za Hinu u nedjelju da žena iz Rovinja, hospitalizirana u riječkom KBC-u zbog sumnje na zarazu koronavirusom, nije u trenutku pojave respiratornih smetnji boravila u Istri, već je izravno iz Padove prevezena u Rijeku.

"Pacijentica iz Rovinja nije imala nikakvih kontakata u Rovinju i nije boravila u Istri. Ona je iz Italije odnosno Padove izravno prevezena u Rijeku", istaknula je dr. Jasna Valić.

Kako piše Večernji list, oba pacijenta hospitalizirana u riječkom KBC-u, podrvrgnuti su testiranju, te su rezultati pokazali da nemaju koronavirus.

Po njezinim riječima, građani u Hrvatskoj i Istri, odakle mnogi rade u Italiji, trebaju biti oprezni, ali nemaju razloga za paniku.

"Nema mjesta panici, ali treba svakako biti oprezan i slušati struku odnosno epidemiologe i članove posebnih stožera koji su osnovani upravo zbog pojave koronavirusa", poručila je dr. Valić.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama