ZAGREB

Na području Zagrebačke županije zaraženo novih 118 osoba

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Kod novih 118 osoba potvrđena je infekcija koronavirusom u protekla 24 sata u Zagrebačkoj županiji u kojoj su sada aktivna 952 slučaja zaraze, priopćio je u srijedu županijski Zavod za javno zdravstvo.

Najviše je novozaraženih u Velikoj Gorici (20), Zaprešiću (16), Dugom Selu (15), Ivanić-Gradu (13) te Jastrebarskom i Svetoj Nedelji - po devet.

Ostali su zabilježeni u Samoboru, Vrbovcu, Svetom Ivanu Zelini te općinama Brdovec, Bistra, Pušća, Dubravica, Klinča Sela, Stupnik, Pisarovina, Kloštar Ivanić, Brckovljani,  Rugvica, Dubrava i Gradec.

Od utorka je ozdravilo 137 osoba.

Od početka pandemije do srijede na području Zagrebačke županije evidentirano je 33.860 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana koronavirusom, izliječene su 32.832 osobe, a 76 ih je umrlo. 

Mjera samoizolacije izrečena je za deset cijelih razreda i dio učenika devet razrednih odjela.

U Domu za starije s područja općine Dubrava utvrđen je pozitivan nalaz kod 14 korisnika i dva djelatnika.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter