Ovako je bilo prošli tjedan
Epidemiologinja HZJZ-a Dijana Mayer u razgovoru za HRT rekla je da sutra vjerojatno na karti ECDC-a idemo u crveno, javlja Index.
"Danas imamo skok broja novozaraženih u odnosu na jučer (533, op.a.), to je skok od 35% u odnosu na prošli tjedan. Brojevi su očekivani, s obzirom na ljeto i povratak s godišnjih odmora. Skok se događa posvuda, nismo evidentirali nova žarišta, ali može se reći da su u pitanju okupljanja", izjavila je Dijana Mayer iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ)..
Na pitanje kakvu će odluku sutra donijeti Europski centar za prevenciju i kontrolu bolesti (ECDC) i hoće li barem dijelovi Hrvatske ostati u narančastom, Mayer je odgovorila da ćemo vrlo vjerojatno prijeći u crveno.