Obavijest iz HAC-a

Vikend obustava prometa na A8 zbog uklanjanja nadvožnjaka, donosimo detalje

| Autor: Glas Istre
(Snimio Milivoj Mijošek)

(Snimio Milivoj Mijošek)


U sklopu radova na dogradnji punog profila autoceste A8, na dionici čvor Veprinac – čvor Matulji, u budućoj zoni čvora Matulji izvode se radovi uklanjanja postojećeg cestovnog nadvožnjaka Jankovićeva cesta. Nadvožnjak se nalazi iznad trase koja se proširuje u puni profil autoceste, te  je zbog nastavka radova potrebno postojeći objekt  strojno ukloniti građevinskom mehanizacijom. Zbog toga je nužno privremeno u potpunosti obustaviti promet na navedenoj dionici.

Nakon analize prometnog opterećenja i udjela teretnog prometa, te u zajedničkom dogovoru tvrtki Hrvatske autoceste d.o.o. i Bina Istra d.d., određeno je da će se radovi izvoditi od subote, 9. svibnja 2026. od 15:00 sati do nedjelje, 10. svibnja 2026. do 15:00 sati.

U tom razdoblju za sav promet bit će zatvorena dionica od čvora Veprinac do čvora Matulji u oba smjera. Za vrijeme izvođenja radova obilazni pravci su, kako slijedi:

za osobna vozila, iz smjera Rijeke za smjer Pula/Umag i obrnuto:

  • čvor Matulji (A8) - Opatija - D8 - Ž5047 - Ž5048 - čvor Veprinac (A8) i obrnuto;
    za teška teretna vozila u smjeru Pule/Umag:
  • čvor Matulji (A8) - Opatija - D8 - D66 - D64 - čvor Pazin zapad (Rogovići A8);
    za teška teretna vozila iz smjera Pule/Umag za smjer Rijeka:
  • čvor Vranja (A8) - D500 - D64 - D66 - D8 - Opatija - čvor Matulji (A8).

Iz HAC-a podsjećaju da je dogradnja čvora Matulji nužna kako bi se omogućilo spajanje izgrađenog Istarskog ipsilona u punom profilu s mrežom autocesta pod upravljanjem Hrvatskih autocesta. Time će se autocesta A8  povezati s ostatkom hrvatske autocestovne mreže.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twitter







Trenutno na cestama