ZAGREB

Bajs pozvao Vladu da promijeni odluku da neće platiti dane u štrajku

| Autor: Hina
Ilustracija (Snimio Davorin Višnjić/PIXSELL)

Ilustracija (Snimio Davorin Višnjić/PIXSELL)


Saborski zastupnik Damir Bajs (Klub Fokusa) pozvao je u četvrtak Vladu da promijeni svoju odluku da neće platiti dane provedene u štrajku službenicima i namještenicima u pravosuđu.

Pozivamo Vladu da promijeni odluku, da se sjedne i napravi dogovor, rekao je zastupnik u govoru na slobodnu temu, podsjetivši da službenici i namještenici u pravosuđu štrajkaju od 5. lipnja.

  Upozorio je da, ostvari li se najava da sudstvo neće provoditi nikakve odluke, nego da će ukupno stati s radom, to neće biti problem samo sudskih službenika i namještenika, nego Vlade.

„Premijer je zbog nečega bio iznimno tvrdoglav, odbio je razgovor s njima i ovog trenutka više ne možete dobiti rastavu braka, nekoga tužiti, uknjižiti nekretnine…“, rekao je Bajs, te ustvrdio da „odgovornost za radikalizaciju“ ide na teret Vlade i premijera.

Sanja Radolović (SDP) istaknula je da se štrajk u sudstvu reflektira na mnoge aspekte, posebice na gospodarstvo, a u Istri na brodograđevnu industriju.

 Opet je propao pokušaj stavljanja na noge pulskog brodogradilišta Uljanika i njegove prodaje, zbog blokade sudova, štrajka namještenika i službenika, i nemogućnosti brzog sazivanja skupštine vjerovnika, opet će 2300 radnika biti na čekanju, rekla je zastupnica.

Raukar Gamulin: Lokalni HDZ-ovci vole dići ruku na žene

 Referirajući se na aferu u kojoj pijani načelnik općine Severin Žarko Žigela (HDZ) tuče vlasnicu tamošnjeg kafića, Urša Raukar Gamulin (Možemo) ustvrdila je da u toj stranci postoji „kontinuitet zlostavljača žena“, spominjući Alojza Tomaševića i Željka Prigorca.

 Oni su isključeni iz HDZ-a, vjerojatno će biti i Žigela, ali ostaje činjenica da lokalni HDZ-ovci vole dići ruku na žene“, izjavila je te prozvala Vladu da nije donijela Nacionalnu strategiju za ravnopravnost spolova, neko tek nacionalni plan, što je dokument nižeg reda o kojem se ne raspravlja u Saboru.

Ante Kujundžić (Most) kazao je kako ljudi ne bi nikad trebali biti broj, ali da u Imotskom, na dijalizi, jesu.

 Kaže da je zaprimio pismo pacijenata koji idu na dijalizu, a koji mole da konačno dobiju doktora i da tamošnji pacijenti imaju jednaka prava kao i drugi pacijenti diljem Hrvatske.

 Tamo rade četiri medicinske sestre, koje nerijetko moraju biti i doktori, jer doktor ih rijetko počasti prisustvom, naveo je Kujundžić, spominjući slučaj pacijentice kojoj se zaprijetilo da bi, nastavili li galamiti, mogla ostati  bez mjesta na dijalizi.  

 

 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter