(Hina/EPA)
Sportski praznici 2023. održat će se od 26. lipnja do 21. srpnja na preko 80 lokacija u Hrvatskoj, najavio je Hrvatski školski sportski savez (HŠSS) koji je pozivao učenike i roditelje da provjere lokacije održavanja praznika i prijave se na najbližu lokaciju.
U sklopu tog besplatnog programa na otvorenom za sve će učenike biti organiziran obrok te stručno vodstvo kineziologa.
Zainteresirani se mogu prijaviti i provjeriti održava li se program u njihovoj zajednici putem mrežne stranice Saveza.
Pilot-projekt proveden je 2021. kao odgovor na epidemiološku situaciju u Hrvatskoj i svijetu koja je ograničila mogućnost rekreacije i bavljenja sportom za djecu. Tada je u programu sudjelovalo više od 11 tisuća djece i 138 voditelja programa, a godinu kasnije 13.500 djece i 175 voditelja.
"Ove godine HŠSS nastavlja okupljati zaljubljenike u sport i rekreaciju na školskim igralištima diljem Hrvatske te želi u svoje aktivnosti uključiti više od 13 tisuća djece i mladih", poručili su iz Saveza.
Podsjećaju da je program 2022. dobio posebno priznanje Europske komisije za finalista u kategoriji najboljih sportsko-edukativnih projekata u Europi.
Projekt provode uz podršku Ministarstva turizma i sporta koje je prošle godine za Sportske praznike i ljetnu rekreaciju djece i mladih uz stručno vodstvo na području škole izdvojio više od tri milijuna kuna.