SAN FRANCISCO

Microsoft s nižom kvartalnom dobiti, ali većim prihodima od računalstva u oblaku

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Microsoft je u četvrtak izvijestio o nižoj kvartalnoj dobiti, ali i većim prihodima uslijed snažne potražnje za uslugama računalstva u oblaku u uvjetima pandemije koja je snažno pogodila poslovanje klijenata.

U razdoblju od travnja do lipnja Microsoftova dobit smanjena je za 15 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine, na 11,2 milijarde dolara. Smanjenje se pripisuje većim poreznim davanjima u odnosu na prošlu godinu.

Prihodi su pak uvećani za 13 posto, na 38 milijardi dolara, prije svega kao rezultat snažnih prihoda u segmentu računalstva u oblaku i segmentu prodaje igraće konzole X-box, pokazalo je Microsoftovo poslovno izvješće.

Izvršni direktor Satya Nadella izjavio je da je Microsoft svojom integriranom i modernom tehnologijom bio dobro pripremjen za hvatanje u koštac s pandemijom  koronavirusa.

Svjedočimo ubrzanju digitalizacije poslovanja, od proizvodnje do prodaje usluga klijentima, dodao je.

Microsoftove dionice oslabile su 2,5 posto u trgovanju nakon zatvaranja burzi, no blizu su rekordnih cijena zahvaljujući skoku za oko 50 posto od ožujka, čime mu je tržišna vrijednost premašila 1.600 milijardi dolara.

Povezane vijesti










Trenutno na cestama