Podaci DZS-a

Sve se više gradi: Obujam građevinskih radova na zgradama skočio 12,2 posto

| Autor: Hina
Ilustracija (Snimio Luka Jeličić)

Ilustracija (Snimio Luka Jeličić)


Obujam građevinskih radova u svibnju je prema kalendarski prilagođenim indeksima bio veći za 8,4 posto nego u istom mjesecu 2024. godine, dok je u odnosu na travanj veći  za 0,1 posto, pokazuju privremeni podaci Državnog zavoda za statistiku (DZS). 

Podaci DZS-a pokazuju i da je u svibnju obujam radova izvedenih na zgradama bio veći za 12,2 posto u odnosu na svibanj 2024. godine, dok je obujam radova na ostalim građevinama veći za 0,2 posto.

Na mjesečnoj razini, u svibnju u odnosu na travanj, obujam građevinskih radova na zgradama je bio veći za 0,5 posto, dok je na ostalim građevinama manji za 1,8 posto.

U svibnju  je 62,6 posto radnih sati na gradilištima odrađeno na novogradnji, a 37,4 posto na rekonstrukcijama, popravcima i održavanjima. Na zgradama je odrađeno 59,4 posto, a na ostalim građevinama 40,6 posto radnih sati.

Statistika prema izvornim indeksima pokazuje da je u prvih pet mjeseci obujam građevinskih radova porastao za 7,2 posto u odnosu na isto razdoblje 2024. godine. Pritom je obujam radova izvedenih na zgradama bio veći za 9,7 posto, a obujam radova na ostalim građevinama veći za 2,1 posto.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama