Rukometaši istarskih klubova upisali tri pobjede u susretima 20. kola

| Autor: Ivica RADETIĆ, Mijat GAVRAN
(Arhiva Glasa Istre)

ROVINJ : KOZALA      33 : 29

ROVINJ – Utakmica 20. kola Prve lige jug: Rovinj – Kozala 33:29 (17:10). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 200. Suci: Kristijan Kovačević (Zaprešić), Velimir Soić (Samobor).

ROVINJ: Maras, Benussi 6 (1), Zarev, Maroš, Šuran, Popović 4, Massarotto 5 (2), Ostić, Bačić 3, Kusanović, Jurković 10 (2), Smajić 3, Bolanča 2, Cindrić.

KOZALA: Mihelić 6 (1), Jurčević 5, Sušanj, Jovović, Rajič 6 (1), Vučković, Tadić 2, D.Franković 2, A. Franković 8, Čobanković.

Sedmerci: Rovinj 5 (5), Kozala 3 (2). Isključenja: Rovinj 6, Kozala 6 minuta.

Dosta lako su rovinjski rukometaši došli do još jedne domaće pobjede. Protiv riječke momčadi pitanje pobjednika riješili su već do poluvremena. Susret su Rovinjci otvorili golovima Nedeljka Jurkovića, svog najboljeg strijelca i drugog strijelca lige te Smajića koji je prvi put zaigrao za Rovinj. Već u desetoj minuti igrači Rovinja imaju uvjerljivo vodstvo 9:3 jer su čvrstom obranom i brzim kontrama diktirali igru i rezultat. Još se jednom istaknuo vratar Ognjen Ostić te su sredinom prvog dijela Rovinjci već imali sedam golova prednosti s kojima potom i odlaze na odmor.

Gosti koji su u Rovinj došli sa samo deset igrača, nisu mogli niti u nastavku učiniti nešto više pa je trener domaćih Aljoša Sirotić dao priliku i ostalim igračima s klupe. Igrači Rovinja povezanom igrom nisu dopuštali gostima da učine nešto više te su taktički u potpunosti nadigrali goste iz Rijeke.

ARENA-PULA : BUZET      29 : 32

PULA - Susret 20. kola Prve lige jug: Arena-Pula - Buzet 29:32 (13:15). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja 200. Suci: Matija Cingesar i Matej Pavlović (oba Varaždin).

ARENA-PULA: J. Krajcar, Buić, M. Popović, Srdarević 1, Milutinović, Brečević 2, Grgić, D. Čuljak 10, Mikuličić 3, Šostar-Vazgeč, Simetić, Marazović 1 (1), Tojčić, D. Krajcar 7 (2), Kelecija, Grbac 5.

BUZET: Draščić, Jermaniš, Jović, V. Šegota, Laković Agapito 1, Karaula 1, Jakac 7 (6), I. Šegota 5, Skukan 1, Nežić 5, Valković 5, Črnac, Samardžić 4, Bašić 3, Dobša.

Sedmerci: Arena-Pula 3 (3), Buzet 7 (6). Isključenja: Arena-Pula 8 minuta, Buzet 6 minuta.

U zanimljivom dvoboju presudilo je iskustvo gostiju koji su u prvoj dionici nastavka ostvarili dostatnu prednost za osvajanje bodova. Domaćini su imali uspješno otvaranje utakmice preko svojih stožernih igrača Daniela Čuljka, Petra Grpca i Dominika Krajcara (5:3). No nakon toga "arenaši" u deset minuta postižu samo jedan gol, a Buzećani sedam puta tresu mrežu pulskih vratara, za preokret i 10:6 gostiju. U završnicu gosti ulaze s pet golova viška, ali D. Krajcar prije odmora smanjuje taj zaostatak. Kroz 20 minuta nastavka pouzdani vratar Jović i suigrači su stečenu prednost od pet-šest golova očuvali, te upisali još jednu pobjedu. Puljani su opet na začelju karavane budući da ih je BM 07 preskočio pobjedom u Zadru.

DUBOVAC : UMAG      24 : 29

KARLOVAC - Susret 20. kola Prve lige jug: Dubovac - Umag 24:29 (12:12). Školska sportska dvorana "Mladost". Gledatelja 150. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska).

DUBOVAC: Horvat, Prezelj, Belavić 6, Tuškan, Kordić 4, Luketić 2, Marić 1, Balen 4 (3), Magdić, Vučić 1, Relić, Štrucelj 1, Gvozdanović, Jaman 1, Cvitanović 2, Dujmić 2.

UMAG: Sv. Matijević, Perinović, Buvinić 4, Ćosić 1, Horozović 4 (2), Bošnjak 9, Vukotić 2, V. Buršić, Ćulum, Martinčić, Radečić, Stapar 2, Beliga 2, Z. Buršić, Majić 5.

Sedmerci: Dubovac 3 (3), Umag 2 (2). Isključanja: Dubovac 6 minuta, Umag 6 minuta.

Iako su u većini ovog susreta domaćini bili u izglednijoj prigodi za još jedan uspješan ishod, u svom naumu nisu uspjeli. Imali su Dubovčani nakon startnih deset minuta igre 4:1 vodstvo, ali u osam narednih Umažani ostvaruju preokret nizom od šest pogodaka. Momčadi su se u igri gol za gol smjenjivale u vodstvu, te se bez prednosti otišlo na odmor. Zatim domaćini u prvih 13 minuta nastavka s devet golova stižu do vodstva (21:16). Tek tada slijedi reakcija "plavo-žutih" koji su u ostatku utakmice nadomjestili taj "minus" prvo sa šest golova u nizu, te u 10 zadnjih minuta s novih sedam pogodaka ispravljaju sve propuste i upisuju novu pobjedu.