Umažanima istarski derbi s Rovinjom

Polovičan učinak ostvarili su istarski klubovi u susretima 19. kola Prve lige jug rukometaša

| Autor: Mijat Gavran
OBRANIO ŠEST SEDMERACA - Sven Matijević (Umag) (Snimio: Mijat Gavran)

Susret 19. kola Prve lige jug rukometaša: Umag - Rovinj 33:30 (14:13). Sportska dvorana "Juraj Radovčić". Gledatelja 600. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (oba Karlovac).

UMAG: Sv. Matijević, Perinović, Buvinić 6 (1), Horozović 8 (2), Bošnjak 7, Vukotić, V. Buršić, Ćulum, Radečić, Stapar 3, Beliga 2, Z. Buršić, Majić 7.

ROVINJ: Maras, Šuran, Ostić, Bernussi 6, Zarev 4, Maroš 1, Popović 4, Massarotto 4, Bačić 1, Kusanović, Jurković 5, Vinković, Bolanča 5, Cindrić.

Sedmerci: Umag 4 (3), Rovinj 6 (0). Isključanja: Umag 10 minuta, Rovinj 10 minuta.

Veliku je pozornost pobudio i ovaj ogled istarskih prvoligaša koji su ispunili sva očekivanja brojne publike. Nakon pobjede nad Buzećanima, rovinjska se momčad predstavila u odličnom izdanju i na umaškom parketu. Neizvjesno je bilo u većini susreta, nakon 3:1 (5’), u idućih 10 minuta igralo se gol za gol. Potom gosti s dvije mini serije (3:0) preuzimaju vodstvo i da nije u središnjem dijelu prve dionice Sven Matijević obranio tri sedmerca, tko zna kakav bi rezultat bio nakon polusatnog igranja. Poslije predaha "plavo-žuti" u pet minuta ostvaruju prednost od tri gola učinkom Tomislava Bošnjaka (3) i Tea Stapara, za 18:15. Zatim u samo tri minute Teo Popović (3) i Benussi, uz vrsne obrane Ostića, sve vraćaju na početak. Štoviše, u vodstvu su bili Rovinjci sve do 43. minute (20:22), a onda u desetminutnoj drami izjednačenja (28:28), u završnici slijedi rasplet. U četiri minute isto toliko golova Umažana, a odlični Matijević brani još dva sedmerca, uz četiri ranija, te postaje jednim od junaka ovog uspjeha.

Nova pobjeda Buzećana izražena minimalnim rezultatom nije bila upitna, jer su gosti tek u nekoliko navrata bili u minimalnoj prednosti. Sve drugo je bilo u znaku Sandra Samardžića i društva, od 5:2, te 9:5 tijekom prvog poluvremena. Ista slika je i u nastavku, 20:17 (45’) te u završnici 27:22, dvije minute prije kraja u kojima su gosti s 4:0 ublažili poraz.

Solidan su otpor pružili oslabljeni Puljani dubrovačkim "gosparima" posebice u prvih pola sata igre. Da nisu nakon 11 odigranih minuta (4:3) imali toliko pegula, te obrana domaćih vratara, ishod bi prve etape bio znatno povoljniji. Koliko je "arenašima" nedostajao igrom, a i učinkom Petar Grbac, pokazalo se i ovom prigodom protiv Župljana.

BUZET             27

DUBOVAC       26

Susret 19. kola Prve lige jug: Buzet - Dubovac 27:26 (12:11). Školska sportska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Matko Butorović i Toni Butorović (oba Zagreb).

BUZET: Draščić, Jermaniš, Jović, V. Šegota 1, Laković Agapito, Karaula 1, Nežić 1, Jakac 7 (5), Skukan 1, Valković 4, Flego, I. Šegota 2, Črnac, Samardžić 8, Bašić 2, Dobša.

DUBOVAC-GAZA: Horvat, Maškun, Tuškan 1, Relić, Belavić 2, Lukšić 2, Vučić 1, Balen 8 (2), Magdić 2, Štrucelj 1 (1), Gvozdanović 2, Jamn 1 (1), Cvitanović 3, Dujmić 3.

Sedmerci: Buzet 5 (5), Dubovac-Gaza 6 (4). Isključenja: Buzet 12 minuta, Dubovac-Gaza 16 minuta.

ARDIAEI                31

ARENA-PULA       22

Susret 19. kola Prve lige jug: Ardiaei - Arena-Pula 31:22 (16:11). Dvorana OŠ Župa dubrovačka. Gledatelja 150. Suci: Dražern Anušić (Klis) i Dubravko Vukovac (Solin).

ARDIAEI: Morović, Milas, Brnin 2, Prkačin 1, Putica 4, Radić 1, Bazdan 6, Kosović 2, Boro, Knez, Ugrin, Hladilo 5, Jurić 4, Lončarica 4 (2), Šunjić 2, Lončar.

ARENA PULA: J. Krajcar, M. Popović, Srdarević 2, Milutinović, Brečević 2, Mikuličić 2, D. Čuljak 4 (1), Simetić 4 (1), Klobučić 3, D. Krajcar 5 (1), Grbac, Grgić, Kelecija.

Sedmerci: Ardiaei 2 (2), Arena-Pula 5 (3). Isključenja: Ardiaei 12 minuta, Arena-Pula 6 minuta.