prva liga jug

Polovičan uspjeh istarskih rukometaša: Zamećani osvojili Buzet, Umažani sigurno kroz Mline

| Autor: Mijat GAVRAN, Ivica Radetić
Bacao gledatelje u trans - Raul Valković (Snimio Mijat Gavran)

BUZET : ZAMET      30 : 33

BUZET - Susret 15 kola: Buzet - Zamet 30:33 (13:15). Školska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

BUZET: Draščić, Jović, Musizza, Karaula 1, Jakac 3, Skukan, Nežić 1, Flego 6, Valković 10 (1), Črnac 1 (1), Samardžić 6, Bašić 2 (1), Dobša.

ZAMET: Zena, Viskić, Krstić 3, Černeka 4, Vučko 2, Islamović, Tomljanović 13 (5), Ogurlić 1, Perić, Kezić 2, Reljanović, Pikec 4, Golik 1, Klanac, Krapić, Perkov 3.

Sedmerci: Buzet 5 (3), Zamet 6 (5). Isključenja: Buzet 6 minuta, Zamet 16 minuta.

Morali su se svim svojim umijećem iskazati igrači zametske momčadi tijekom gostovanja u Buzetu.

Izostala realizacija

Iako su gosti imali otvaranje utakmice iznad očekivanja, za osam su minuta igre postigli četiri pogotka i sačuvali mrežu netaknutom, imali su domaćini svojih prigoda, ali dijelom neiskustvo mladih igrača i važnost dvoboja utjecali su na neučinkovitost. Na prvi su gol brojni navijači buzetske momčadi čekali do desete minute, a u 17 narednih Silićeva momčad pokazuje pravo lice. Za gostujuću obranu nerješiva enigma bio Raul Valković, koji svojim minijaturama i čarobnim asistencijama »baca« u trans gledateljstvo. Na gol zaostatska su domaćini (11:12) tri minute prije kraja prve etape. Potpuni preokret je u tom dijelu završnice s tri gola je osujetio Tin Tomljanović.

Poslije izjednačenja (17:17) početkom nastavka na sceni je ponovno golman Zamećana, koji je prevaga za novi odmak sredinom drugog poluvremena (19:24). Nizom od 5:1 ponovno su Buzećani na pragu preokreta, ali ponovno je u ključnim trenucima izostala realizacija. Stiže novi »bijeg« gostiju na četiri gola (25:29) pet minuta prije kraja, a iako su domaćini prepolovili taj »minus« s po dva gola Tomljanović i Černeka su otklonili dvojbe oko pobjednika.

Protiv rivala s krajnjeg juga Lijepe Naše čvrstom obranom i ustaljenom učinkovitošću prvog strijelca lige Marina Sinčića Umažani su osvojili važne bodove uoči novog derbija s Buzećanima. U prvoj je četvrtini Sinčić nanizao šest golova za stalno vodstvo, a onda su tu ulogu preuzeli drugi nositelji igre, Tomislav Bošnjak i Gabriel Buvinić. Prednost iz prve dionice Umažani su udvostručili za sedam minuta nastavku susreta i rutinski priveli kraju iskušenje.

Uvjerljivi Rovinjci

Pomlađeni i oslabljeni Puljani su na omiškom parkeru očekivano poraženi, postigavši svega 13 pogodaka.

Rovinjski rukometaši, pak, pokazali su discipliniranu igru, što je znak jer nisu imali niti jedno isključenje u Splitu. Poveli su Rovinjci golom Popovića i samo do četvrte minute 3:3 držali ravnotežu. Serijom od tri gola Zarev, Popović i Jurković u 7. minuti odvode Rovinj u vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja. Posebno raspoložen bio je Tony Zarev koji drži prednost od 4-5 golova i na odmor igrači trenera Aljuše Sirotića idu s četiri gola u plusu. U drugom dijelu sve konce igre imaju igrači Rovinja, koji u 35. minuti preko Tea Popovića vode 20:13. Smirenom igrom i dobrom obranom Rovinjci ne dopuštaju Splićanima da učine nešto više.

ARDAEI : UMAG        28 : 31

MLINI - Susret 15. kola: Ardiaei - Umag 28:31 (13:17). Dvorana OŠ Župa dubrovačka. Gledatelja 270. Suci: Ante Mikelić (Solin) i Petar Parađina (Marina).

ARDIAEI: Morović, Milas, Brnin 3, Prkačin, Putica 6, Radić 3, Bazdan, Kosović, Bašica 9 (4), Knez 6, Hladilo 1, Lončarica, Jurić, Boro, Lončar.

UMAG: Sv. Matijević, Se. Matijević, Perinović, Buvinić 3, Horozović 3, Bošnjak 5, Ćulum, V. Buršić, Vukotić 2, Martinčić, Radečić 1, Sinčić 14 (7), Beliga, Majić 3.

Sedmerci: Ardiaei 4 (4), Umag 7 (7). Isključenja: Ardiaei 6 minuta, Umag 2 minute.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC : ARENA PULA       23 : 13

OMIŠ - Susret 15 kola: H. dragovoljac - Arena-Pula 23:13 (11:7). Sportska dvorana Ribnjak. Gledatelja 120. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (oba Osijek).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, S. Maleničić, Jakelić 3, P. Topić 1, Kaštelančić 2, Kutleša, Radić 1 (1), N. Topić, Vukasović 3, Plazibat 6 (4), Zečić 1, M. Maleničić 3, Varvodić, Jurin, Zebić 3.

ARENA PULA: J. Krajcar, Buić, M. Popović, Milutinović 1, Čuljak 2, Mikuličić 1, Simetić, Šoster-Vazgeč, E. Klobučić 1, Tomašev 2, Marazović, Grgić, Kelecija, Grbac 6.

Sedmerci: H. dragovoljac 5 (5), Arena-Pula 1 (0). Isključenja: H. dragovoljac 6 minuta, Arena-Pula 6 minuta.

SPLIT : ROVINJ       22 : 32

SPLIT - Utakmica 15.kola Prve lige jug Split - Rovinj 22:32 (12:16). Dvorana: Gripe. Gledatelja: 70. Suci: Stipe Torbarina i Šime Torbarina (oba Sukošan).

SPLIT: Bareta, Mitar, Đapić, Pisac, Ilić, Pojatina, Duran 2, Kalebić 2, Galić 3 (1), Mladinić 1, Pavičić, Dodig 6, Poparić 3 (1), Smoljo 5 (1), Brkan.

ROVINJ: Maras, Benussi 1, Zarev 13 (2), Maroš, Šuran, Popović 6, Massarotto 3, Ognjen, Bačić 1, Kusanović, Jurković 6 (2), Vinković 1, Bolanča, Cindrić 1.

Sedmerci: Split 5 (3), Rovinj 4 (4). Isključenja: Split 6 minuta, Rovinj -.