prva liga jug

Polovičan uspjeh istarskih rukometaša u 14. kolu: Umažani i Buzećani zadržali korak za riječkim liderom

| Autor: Mijat GAVRAN, Ivica Radetić
(Foto Ivica Radetić)

Susret 14. kola: Buzet - Ardiaei 26:23 (12:9). Školska sportska dvorana. Gledatelja 350. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibvor Dragočajac (Kutina).

BUZET: Draščić, Jermaniš, Jović, V. Šegota 1, Karaula 2, Jakac 1, Skukan 2, Nežić 7, Flego, Valković 7, I. Šegota, Laković Agapito, Črnac, Samardžić 3, Bašić 2, Dobša 1.

ARDIAEI: Morović, Milas, Brnin 1, Prkačin, Putica 3, Šunjić 6 (2), Kosović, Radić 2, Jurić 1, Bašica 3, Hladilo 4, Ugrin 1, Knez 2, Lončarica.

Sedmerci: Buzet 2 (0), Ardiaei 2 (2). Isključenja: Buzet 4, Ardiaei 14 minuta.

Završni odgovor

Ostaje i dalje neosvojiv buzetski parket za gostujuće momčadi, ovaj puta za družinu iz Župe dubrovačke koja je lideru tjedan ranije nanijela prvi poraz. Završilo je upravo onako kako se i očekivalo, novim uspjehom Silićevih momaka. Svojski su se morali Buzećani potruditi da bi u derbiju slomili otpor rivala, koji je po svaku cijenio želio bodove. Poslije domaćih 4:2 (11’) u idućih su osam minutama gosti stigli do izjednačenja (7:7). Uz neke prilike zapucali su dva sedmerca buzetski igrači, no ipak su sve propušteno popravili do odlaska na odmor, izborivši tri gola prednosti. I u nastavku su domaćini, uz potporu vjerne publike, kontrolirali zbivanja i na novu "prijetnju" suparnika (21:21) u 54. minuti, djelotvorno Raul Valković, Lorenzo Nežić te Sandro Samardžić odgovoraju za željeno ostvarenje.

Jednim dijelom je susret u Umagu bio pripremom za moguće najteže iskušenje koje "plavo-žute" čeka na jugu Lijepe Naše, u Mlinima protiv tamošnjih "plemića". Rutinskom su igrom kapetan Horozović i suigrači uz učinkovitost prvog topnika lige Marina Sinčića u prvoj dionici susreta riješili pitanje pobjednika. Mladi sastav gostiju, koje vodi trofejni Petar Metličić, predstavili su se u solidnom izdanju. Pored vratara Marka Tarlea koji je bio prvo ime gostiju i trenerov sin Roko se iskazao, no domaćini su upisali nove bodove sa svim rasploživim snagama.

Dostojan su otpor pružili Puljani vodećoj momčadi lige koja je tek u završnici, točnije u zadnjih deset minuta, nizom od devet golova ostvarila uvjerljivu pobjedu. Nije Puljane obeshrabrilo 3:0 domaćina, jer su u narednom razdoblju bili ravnopravni (6:7). Bilo je to Riječanima znak za maksimalnu mobilnost koja im donosi novu prednost, nakon 4:0, a potom i 3:0 niza golova za osjetnije vodstvo. Nakon odmora su mladci trenera Tomaševa još jednom pokazali da im jedino nedostaje iskustva. Malo im je nedostajalo za prekret pri zaostatku od dva gola 27:29 iz 47. minute. U ostatku su utakmice domaćini s nizom od 10 pogodaka sve propuste zasjenili i vratili se pobjedama.

Zanimljiv i vrlo izjednačen derbi kola u Rovinju, u režiji, sudaca pripao je gostima iz Zadra. Od samog početka izjednačena igra s dosta poravnanja (4:4, 10:10), kad golovima Jurkovića, Benussija i Popovića u 25. minuti Rovinj vodi 14:11 i na odmor domaća momčad odlazi s dva gola prednosti.

Poništen pogodak

U nastavku ponovo uzbuđenja u vrlo čvrstoj igri s jedne i druge strane. Slijedi novo poravnanje u 40. minuti kad s dva gola Mikuljan vraća Zadrane u utakmicu. Mogao je presuditi detalj u 47. minuti kod rezultata 24:22 kad zicer Popovića brani vratar Bijelić, dok se na drugoj strani istaknuo s tri obrane mladi vratar Stefano Šuran. Međutim, u posljednjih deset minuta momčadi su poravnate (24:24), a isto je i u 54. (27:27). Tri minute kasnije, zahvaljujući vrataru Periću koji Jurkoviću brani sedmerac, a u kontrama s novim golovima Merhara i Mikuljana gosti imaju tri gola prednost (27:30). Jurković i Bolanča u posljednjoj minuti doveli su Rovinjce na gol zaostatka, a četiri sekunde dolazi do sporne situacije. Nedjeljko Jurković, drugi strijelac lige s 86 golova, postiže gol za izjednačenje kojeg suci poništavaju. Skočila je klupa Rovinja i navijači na odluku sudaca, ali bodove nakon Umaga iz Rovinja odnose i Zadrani.

UMAG : BM 07          33:20

UMAG - Susret 14. kola: Umag - BM 07 33:20 (16:7). Sportska dvorana OŠ "Marije i Line". Gledatelja 400. Suci: Matko Butorović i Toni Butorović (oba Zagreb).

UMAG: Modrušan, Sv. Matijević, Se. Matijević, Perinović, Buvinić, Bassanese 2, Horozović 5 (2), Bošnjak 4, Vukotić 3, V. Buršić, Martinčić, Radečić 5, Sinčić 10, Beliga, I. Majić 4, Z. Buršić.

BM 07: Tarle, Filipović, Šipić 1, Bosančić 1, Metličić 7 (1), Raguž. Penović, Silić, J. Majić, Bonković 3, Pavičić 1, Matijaš 1, Pavić 6 (2).

Sedmerci: Umag 3 (2), BM 07 3 (3). Isključenja: Umag 10, BM 07 10 minuta.

ZAMET : ARENA PULA          39:30

RIJEKA - Susret 14. kola: Zamet - Arena Pula 39:30 (22:15). Dvorana Centar. Gledatelja 80. Suci: Vladimir Grubor i Maid Katanić (oba Poreč).       ZAMET: Zena 1, Viskić, Tomović 1, Krstić 7, Černeka 7 (4), Islamović, Vučko 2, Ogurlić 1, Tomljanović 5, Perić, Kezić 3, Reljanović, Pikec 4, Golik 2, Klanac, Perkov 6.

ARENA PULA: J. Krajcar, Buić, Švić, Srdarević 1, Milutinović 1, Brečević 2, Čuljak 1, E, Klobučić 4, Mikuličić, Šostar Vazgeč, Simetić 6, Hichri, Marazović, D. Krajcar 10 (1), Grbac 5 (2), Kelecija.

Sedmerci: Zamet 4 (4), Arena-Pula 4 (3). Isključenja: Zamet 8, Arena Pula 10 minuta.

ROVINJ : ZADAR 1954                29:30

ROVINJ - Utakmica 14. kola: Rovinj - Zadar 1954 29:30 (17:15). Dvorana Valbruna. Gledatelja: 250. Suci: Robert Magić (Varaždin), Sandro Špiranec (Trnovec).

ROVINJ: Maras, Benussi 5, Zarev 2, Maroš, Šuran, Popović 3, Massarotto 2 (1), Ognjen, Bačić 1, Kusanović 2, Jurković 10 (4), Bolanča 4, Cindrić.

ZADAR 1954: Perić, Korljan 4 (1), Maršan, Knežević, Bijelić, Dujmović, Goldner 2, Merhar 9, Prtenjača 1, Mazić, Bukva 1, Čirjak 4, Mikuljan 9 (2), Vrsaljko.

Sedmerci: Rovinj 6 (5), Zadar 1954 4 (3). Isključenja: Rovinj 12, Zadar 1954 12 minuta.