Rukometašima Rovinja istarski derbi, Umažani blizu kvalifikacija

| Autor: Ivica RADETIĆ, Mijat GAVRAN
(Foto Ivica Radetić)

ROVINJ : BUZET      34 : 27

ROVINJ - Utakmica 18. kola Prve lige jug: Rovinj - Buzet 34:27 (19:12). Dvorana Valbrune. Gledatelja: 250. Suci: Filip Skendrović i Dominik Trčak (oba Samobor).

ROVINJ: Maras, Benussi 7, Zarev 9, Maroš 2, Šuran, Popović 1, Massarotto 4 (2), Ostić, Bačić 1, Kusanović, Jurković 10, Vinković, Bolanča, Cindrić.

BUZET: Draščić, Šegota 1, Laković, Karaula 2, Jakac 7 (6), Skukan, Nežić 5, Valković 4, Flego 1, Jermaš, Črnac, Samardžić 2, Bašić 4, Jović, Dobša 1.

Sedmerci: Rovinj 2 (2), Buzet 6 (6). Isključenja: Rovinj 4, Buzet 8 minuta.

Buzećani nemoćni

Istarski derbi starih rivala bio je ravnopravan samo prvih desetak minuta, dok je sve ostalo pripalo razigranoj rovinjskoj momčadi, ponajviše zahvaljujući vrataru Ognjanu Ostiću koji je u prvom dijelu zadavao dosta muke gostima. Poveli su na početku Buzećani 3:1 golovima Nežića i Samardžića, ali rovinjski strijelci Zarev i Jurković brzo su poravnali, pa preko Jurkovića i Massarotta u 11. minuti domaćini imaju vodstvo 8:5 i drže sve konce igre i rezultata u svojim rukama. Na odmor rovinjci odlaze sa sedam golova prednosti.

U drugom dijelu dobrom i povezanom igrom, pogotovo kad su Buzećani pokušavali učiniti nešto više u igri, Rovinjci su odgovarali gol za gol pa su raspoloženi Benussi, Jurković i Zarev taktičkom dobrom obranom držali prednost. U posljednjih desetak minuta Buzećanin na klupi Rovinja trener Aljuša Sirotić u vatru je ubacio i ostale igrače s klupe koji su još jednom opravdali povjerenje, dok su u buzetskim redovima Valković, oko kojeg se sve vrtilo, i Nežić, Jakac i Bašić bili nemoćni protiv motiviranog domaćina.

Bez nekoliko članova standardne postave Umažani su nakon polusatnog "ugrijavanja" u drugoj dionici slomili otpor Riječana. Iskusni Tomislav Bošnjak i nepogrešivi Marko Ćosić, uz učinak Dina Horozovića dok je igrao do 29. minute zbog triju isključenja. Nada domaćina da protiv "ranjenih" Umažana mogu do bodova tinjala je samo desetak minuta nastavka, jer razigrani Arijan Beliga je bio nezadrživ u akcijskim kreacijama za suigrače i pogotke kad nije imao drugih rješenja. Do sredine drugog poluvremena serijom nizom od deset pogodaka gosti su ostvarili preokret (19:23) i do kraja sačuvali vodstvo.

Prepustili "fenjer"

U derbiju začelja Puljani su se pokazali uspješnijima i poslije podužeg stanovanja na dnu ljestvice to su mjesto ustupili suparnicima. Niti početnih 3:0 gostiju nije narušilo atmosferu u pulskom taboru. Poslije desetak minuta ravnopravne igre i rezultatske neizvjesnosti (5:5) u daljnjem tijeku susreta sve je bilo u znaku uspješne predstave Daniela Čuljka, Rade Simetića, Davida Mikulića te odličnog vratara Jakova Krajcara i suigrača. Do kraja prvog poluvremena Arenaši su ozborili solidnu zalihu od četiri pogotka, a u nastavku povećavali su prednost do neupitnog uspjeha.

KOZALA : UMAG       28 : 31

RIJEKA - Utakmica 18. kola Prve lige jug: Kozala - Umag 28:31 (15:13). Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

KOZALA: Lenžer, Mihelić 4, Karlo Devčić 6, Juričević, Ante Devčić 3, Tomaš 9 (2), Sušanj, Mrakovčić 5 (1), Jovović, Vučković, Tadić 1,Franković.

UMAG: Ćosić 6, Horozović 5 (2), Bošnjak 8 (2), Vukotić 3, Buršić, Ćulum, Radečić, Stapar 2, Beliga 4, Perinović, Buršić, Majić 3.

Isključenja: Kozala 10, Umag 18 minuta. Sedmerci: Kozala 5 (3), Umag 4 (4). (M.G.)

ARENA PULA : BM 07       29 : 22

PULA - Susret 18. kola Prve lige jug: Arena Pula - BM 07 29:22 (16:12). Dom sportova "Mate Parlov". Gledatelja 200. Suci: Dorijan Pešutić (Matulji) i Marko Prpić (Kostrena).

ARENA PULA: J. Krajcar, Buić, Popović, Srdarević 1, Milutinović 1, Brečević 3, D. Čuljak 6 (1), Mikuličić 5, Šostar-Vazgeč, E, Klobučić 3, Simetić 4, Marazović, Tojčić, D. Krajcar 3, Kelecija, Grbac 3 (1).

BM 07: Tarle, Filipović, Šipić 2, Huđan 1, Politeo 1, Bosančić 2 (2), Metličić 2 (1), Šilić 1 (1), Penović 1, Krišto, Bonković 2, Majić 2, Pavičić 5, Matijaš 3.

Sedmerci: Arena Pula 2 (2), BM 07 6 (4). Isključenja: Arena Pula 8 minuta, BM 07 2 minute.