Puljanke osvojile tek utješni set

Odbojkašice Velog Vrha izgubile su od zagrebačkog Olimpika i upisale drugi ovosezonski gostujući poraz

Ema Mrkić (Arhiva Glasa Istre)

Utakmica 6. kola Prve lige odbojkašica: Olimpik - Veli Vrh 3:1 (25:15, 23:25, 25:18, 25:19). ŠSD Trnsko - Boško Božić Pepsi. Suci: Kristina Majstorović i Ilija Gvozden.

OLIMPIK: Petriško (L), Radičević 4, Šola 1, Boršić (L), Kovačević 4, Kožinec 14, Marušić, Perić 17, Kruhonja 13, Petrović, Hranilović 6, Kosor, Jazvić 1, Čaušević 5.

VELI VRH: Srdić 1, Lukežić 5, Grgorinić (L), Žgrablić, Terlević 15, Rojnić (L), Mrkić 18, Radešić 11, Honović 4, Tonković.

Odbojkašice Velog Vrha upisale su drugi ovosezonski gostujući poraz. Nakon Dubrovnika, igračice trenerice Tatjane Tonković praznih su se ruku vratile i iz Zagreba, gdje je domaći Olimpik nakon 91 minute "žive" igre slavio s 3:1. Osvojile su Velovršanke drugi set, ali u preostala tri nisu uspjele ugroziti Zagrepčanke.

Početak susreta donio je igru poen za poen, a onda su domaće odbojkašice kod rezultata 2:3 osvojile četiri naredna poena i potom samo povećavale stečenu prednost. Od 10:5, preko 13:6, do 16:7, da bi potom dostigle i "plus deset" (20:10) te tu razliku sačuvale do kraja seta (25:15). Okončale su taj prvi set Velovršanke bez ijednog poena iz bloka te bez ijednog asa, ali zato s četiri promašena servisa. I domaće odbojkašice promašile su tri početna udarca, no s druge su strane upisale pet direktnih poena iz servisa, a usto su ih i četiri izborile blokom.