Puljanke uvjerljivo do novog trijumfa

Odbojkašice Velog Vrha vratile se na pobjednički kolosijek lakom domaćom pobjedom nad Zadrom

VELOVRŠANKE LAKO PROTIV ZADRANKI - Ema Mrkić (Arhiva Glasa Istre)

Utakmica 5. kola Prve lige odbojkašica: Veli Vrh - Zadar 3:0 (25:13, 25:12, 25:11). Dvorana OŠ Veli Vrh. Gledatelja: 80. Suci: Filip Mikuličić i Zoran Ivanković.

VELI VRH: Srdić, Džeba, Miletić (L), Grgorinić, Račić Marković, Terlević, Lukežić, Mrkić, Radešić, Honović.

ZADAR: Henjak, Nimac, Longin, Kero, Grbin, Jurić, Mijić (L), Pelaić, Volpi Kobal (L), Perić, Hromin, Krnčević.

Odbojkašice Velog Vrha vratile su se na pobjednički kolosijek uvjerljivom domaćom pobjedom nad Zadrom. Velovršanke su veliku razliku u kvaliteti pretočile u trijumf nakon samo 55 minuta »žive« igre, ne dozvolivši pritom Zadrankama niti jedno vodstvo na susretu. Gostujuće »fenjerašice« samo su u dva navrata uspjele poravnati rezultat, na otvaranju prvog i trećeg seta za 1:1, a sve nakon toga bila je jednosmjerna ulica kojom su igračice trenerice Tatjane Tonković odjurile do četvrte pobjede u sezoni, vrijedne treće pozicije na prvenstvenoj ljestvici, s istim brojem bodova kao gradske suparnice na četvrtom mjestu.

U prvom setu domaće su odbojkašice nakon uvodnih 1:1 osvojile šest narednih poena, brzo se odvojile na »plus deset« (14:4) i s 25:13 zaključile prvu dionicu u svoju korist. Sličan scenarij vidjeli smo i u drugom setu, u kojem su Velovršanke još brže stigle do deset poena razlike (13:3) i potom ga mirno privele kraju s 25:12. U trećem su gošće pokušale pružiti kakav-takav otpor (10:6) i domaće su igračice »okruglih« deset poena razlike dohvatile tek kod rezultata 17:7, da bi potom dodale gas u završnici i s četiri uzastopna poena ovu dionicu zaključile s 25:11 te dodale dva nova boda na svoj konto.

Rezultati 5. kola: Olimpik - Pula 2:3, Veli Vrh - Zadar 3:0, Mladost II - Dubrovnik 0:3, Drenova - Vinkovci 3:1, Velika Gorica - Sinj 1:3, Kitro Varaždin - Zagreb 3:0. Poredak: Dubrovnik 10, Drenova 10, Veli Vrh 8, Pula 8, Olimpik 6, Mladost II 6, Sinj 6, Kitro Varaždin 2, Vinkovci 2, Velika Gorica 2, Zagreb 0, Zadar 0 bodova.