ODBOJKA

Četvrta rovinjska pobjeda sezone

| Autor: Ivica RADETIĆ
ZAUSTAVLJENI SPLIĆANI - Aleksandar Fatorić (snimio Danilo MEMEDOVIĆ)

Utakmica 9. kola Superlige odbojkaša: Rovinj – Split 3:0 (25:21, 25:21, 25:19). Dvorana Gimnasium. Gledatelja: 100. Suci: Ana Stipaničev Matečić (Rijeka), Mihael Biščan (Pula).

ROVINJ: Sponza, Milić, Matić (L), An. Fatorić, R. Poropat, Al. Fatorić, Šetić, Šćepanović, Janko (L), V. Poropat, Preden, Kovačević, Despotović.

SPLIT: Barić, Omašić, Klisović, Kozlica, Šućur, Marduljaš, Pervan (L), Ćosić, Gudelj, Doljanin.

Zanimljiv i dosta izjednačen susret dviju podjednakih ekipa je poslije 65 minuta igre pripao rovinjskim odbojkašima koji su tako upisali četvrtu pobjedu sezone. Na serviranje Aleksandra Fatorića domaćin otvara susret vodstvom 3:1, a nešto kasnije na serviranje Despotovića i Milića Rovinjci imaju prednost od 3-4 poena.

Ipak, čvrsti gosti koje vodi trener Igor Omrčen uspijevaju doći do poravnanja (11:11) i u nastavku se igralo poen za poen do završnice. Tada Rovinj preko Milića uspijeva ponovo doći u prednost (19:16 i 23:20) i potom osvojiti set.

U drugom setu su gosti preko Klisovića poveli 4:1, ali Rovinjci brzo uzvraćaju pa Sponza poravnava rezultat na 5:5. Izjednačena igra trajala je do 18:18, kad je domaćin na serviranje Milića poveo 19:18 i na koncu s četiri poena u nizu osvojio i drugi set. Uz podršku svojih navijača Rovinj u treći set ulazi sve sigurnije i na serviranje Vita Poropata vodi 5:0. Gosti uzvraćaju i smanjuju na 10:9, nakon čega je Rovinj stekao prednost od tri poena (17:14) koju više nije ispuštao do kraja.