Superliga odbojkaša

Odbojkaši Rovinja poraženi u Varaždinu nakon tek 52 minute igre

| Autor: Ivica CEROVAC
Ilustracija (foto: Arhiva)

Odbojkaši Rovinja poraženi su u Varaždinu u tri seta i nakon tek 52 minute igre. Nakon uspješnih nastupa u Dalmaciji i Slavoniji očekivao se jači otpor domaćem sastavu, no nije išlo.

Domaćini su odmah preko bivšeg igrača Rovinja Ličine poveli 6:2 i 11:4 zahvaljujući vrlo slabom otvaranju Rovinja.

Pokušao je trener Gavrilov minutom odmora "probuditi" svoje igrače, ali bezuspješno jer su do kraja seta Rovinjci osvojili tek mizernih devet poena. Samo na početku drugog seta 5:5 igrači Rovinja uspijevali su držati ravnotežu (5:5), nakon čega je ponovo neumoljivi Ličina zaslužan za seriju Varaždinaca koji su nakon vodstva 16:9 u igru uveli igrače s klupe, ali se to nije osjetilo na rezultatu. Domaćin je i u posljednjem setu vodio od samog početka (6:3, 17:13) i u potpunosti opravdao ulogu favorita.

Utakmica 6. kola Superlige: Kitro Varaždin – Rovinj (25:9, 25:15, 25:16). Arena Varaždin. Gledatelja: 100. Suci: Bruno Muha (Osijek), Damir Pišćak (Vinkovci).

KITRO VARAŽDIN: Pavlović, Mamić, Ličina, Oršolić, Đolonga (L), Mišura, Jakovac, Čilaš, Dautbašić, Mezak, Mišlov, Ivić (L).

ROVINJ: Sponza, Milić, R. Poropat (L), Fatorić, Šetić, Šćepanović, Janko, V. Poropat, Kovačević, Despotović.