DVOSTRUKI PRVAK

Puljanin Ivan Jugovac SRUŠIO HRVATSKI REKORD NA 200 METARA

Ivan Jugovac (AK Istra) bio je najuspješniji pojedinac mlađekadetskog prvenstva pobijedivši na 60 i 200 metara s time da je na duljoj dionici postavio novi hrvatski rekord (25.12 sekundi). Mlađa kadetkinja Francesca Bernobić i kadet Oliver Bilić (oboje Maximvs Poreč) osvojili srebra u visu. Kadeti Ivan Milas (Istra) i Kai Radolović (Medulin) osvojili bronce na 1000 metara, odnosno u kugli

| Autor: Roberto CAR
NA NAJVIŠOJ STEPENICI POBJEDNIČKOG POSTOLJA - Ivan Jugovac (Istra)

Sjajan nastup atletičara i atletičarki četiriju istarskih klubova na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske u mlađekadetskoj i kadetskoj konkurenciji u Zagrebu.

S dvodnevnog natjecanja u zagrebačkoj atletskoj dvorani na Velesajmu članovi pulske Istre, porečkog Maximvsa, Medulina i labinske Albone vratili su se s ukupno šest medalja, po dvije zlatne, srebrne i brončane.

Fenomenalni Jugovac

Prvo ime među Istranima, ali i najbolji pojedinac mlađekadetskog prvenstva, bio je Ivan Jugovac (AK Istra) pobijedivši na 60 i 200 metara s time da je na duljoj dionici postavio novi hrvatski rekord (25.12 sekundi).

Osim njega medalje su u Istru donijeli mlađa kadetkinja Francesca Bernobić i kadet Oliver Bilić (oboje Maximvs Poreč) osvojivši srebra u visu te kadeti Ivan Milas (Istra) i Kai Radolović (Medulin) koji su osvojili bronce na 1000 metara, odnosno u kugli.

Kad je pulski klub u pitanju, prvog dana natjecanja, na kadetskom prvenstvu, najuspješniji je bio Ivan Milas osvojivši 3. mjesto na 1000m s rezultatom 2:57.57 minuta. Milas je značajno spustio svoj osobni rekord što mu je osiguralo broncu na PH. Uz njega su nastupili Grigor Pettener i Darko Kiridžić te zauzeli 10. i 11. mjesto na 60m. Noa Pliško je nastupio na 200m zauzevši 8. mjesto (24.69), Marian Grbin je bio 12. (26.07), a Karlo Kostešić 15 (27.02). Muška štafeta 4x200 je zauzela 4. mjesto u sastavu Pettener, Grbin, Kiridžić i Pliško s rezultatom 1:40.23. Od djevojaka nastupile su Tina Jugovac osvojivši 14. mjesto na 60m (8.43) i 10. na 200m (27.61) te Nina Lazarić koja je bila 15. na 200m (28.11) i Tea Scoria 16. (28.12).

SREBRNI VISAŠ - Oliver Bilić (Maximvs Poreč)

Sljedeći dan su nastupali mlađi kadeti i kadetkinje, a najuspješniji je bio Ivan Jugovac upisavši dvije pobjede i to na 60m (7.78) i na 200m (25,12), što je novi hrvatski rekord, a stari je iznosio 25.54 sekunde. Uz Jugovca boje Istre branilo je još devetero atletičara koji su nastupali po prvi put na PH u dvorani. Lucian Brajković je na 800m zauzeo 11. mjesto (2:46.44), Elisa Beltrame 13 mjesto (2:44.33) na 800m, Matej Modrušan 15. na 200m (30.95), a Benedikt Palić 16. u dalju (4,09) i 16. na 200m (31.17).

Uz njih su odlično nastupili i Nensi Kajtez, Ema Zdravković, Paola Spada, Neva Storeli i Ivan Harić.

Srebrni Porečani

Četvero članova porečkog Maximvsa osvojilo je dvije srebrne medalje. Mlađa kadetkinja Francesca Bernobić bila je 2. u visu (1,46), a kadet Oliver Bilić drugi u visu (1,63) te 9. na 60 prepone (10.16). Mlađi kadet Teo Milohanović bio je 21. na 60 m (9.53), a kadet Gabriel Radošić 14. na 60m (8.10).

Jedinu medalju, brončanu, Medulinu je donio kadet Kai Radolović u kugli s rezultatom 10,63 metra. Kod mlađih kadeta istaknuli su se Karlo Reljanović 12. na 55 prepone (10.61) i 6. u visu (1,35), Petra Peruška 30. na 200 m (30.54), Klara Šeb 7. na 55 prepone (9.90) i 9. u dalju (4,49), te Matea Macuka 10. u kugli (8,23). Kod kadeta je Ante Slukan bio 13. na 60 m (8.02), Matea Prenz 5. u kugli (9,70), a Petra Balde 6. u kugli (8,71). Albona je ostala bez medalje, a najbolja je bila Agata Lupetin Miletić osvojivši 7. mjesto na 60m (8.23) i 17. na 200 m (28.14), dok je Ani Čupić bila 13. na 600m (1:45.78).