kontroverzni događaj

Nekoliko ozlijeđenih u utrci s bikovima u Pamploni

| Autor: Hina

Najmanje šest trkača ozlijeđeno je tijekom prve utrke s bikovima na ovogodišnjem festivalu Sanfermin u Pamploni na sjeveru Španjolske.

Nije bilo ozljeda uzrokovanih rogovima bikova, prema riječima organizatora poznatog i kontroverznog događaja.

Brojne sudionike bikovi su pregazili, što su pokazale snimke uživo na televiziji. 

Dva bika su se poskliznula i pala na mokru kaldrmu.

Festival, lokalno poznat i kao Sanfermines, posvećen je gradskom zaštitniku Ferminu, a u gradu s 200.000 stanovnika u regiji Navarra slavi se od kraja 16. stoljeća, uvijek početkom srpnja.

Utrka s bikovima vrhunac je festivala: svakog jutra između 7. i 14. srpnja stotine ljudi lovi šest bikova, teških i preko 600 kilograma, zajedno s nekoliko volova, uskim ulicama do arene gdje se održavaju borbe s bikovima.

Aktivisti za prava životinja ponovno su prosvjedovali protiv spektakla i opisuju ga okrutnošću prema životinjama. Već dugo uzalud demonstriraju protiv utrka s bikovima.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter








Trenutno na cestama