BUDIMPEŠTA

U Mađarskoj se tek mali broj učenika vratio u škole

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Tek mali broj učenika odlučio se vratiti na nastavu u školama u Mađarskoj koje su otvorene ranije ovog mjeseca, izvjestili su u petak lokalni mediji u toj zemlji.  

Od 1,2 milijuna učenika samo njih 30 do 36 tisuća pojavilo se u školama otkako su one otvorene 2. lipnja, prenio je list Magyar Nemzet navodeći kao izvor vladine podatke.

Zbog rizika od zaraze koronavirusom sudjelovanje na nastavi u školama ostavljeno je kao mogućnost izbora.

Škole i dnevni boravci za učenike zatvoreni su u Mađarskoj sredinom ožujka. Kritičari tvrde kako ni obrazovni sustav niti roditelji nisu bili dovoljno pripremljeni za nagli prelazak na obrazovanje u kućnim uvjetima i online nastavu.

Zbog malog broja učenika koji su sada odlučili pohađati nastavu u školama, njihovi učitelji i nastavnici nisu u prilici ponuditi strukturirani pristup pa se sve uglavnom svodi na zadaće, predavanja u manjim skupinama i na sport.

Prema službenim podacima, u Mađarskoj je koronavirusom zaraženo više od četiri tisuće osoba dok ih je 555 umrlo.

 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter