(Hina/EPA)
Svi šumski požari u Novom Južnom Walesu u Australiji "pod kontrolom" su prvi put od početka sezone požara u rujnu, objavili su u četvrtak vatrogasci.
Ruralna vatrogasna služba (RFS) objavila je da je to bila "vrlo traumatična i iscrpljujuća sezona šumskih požara".
"Nakon iznimno razarajuće sezone požara kako za vatrogasce, tako i za stanovnike, svi požari u Novom Južnom Walesu stavljeni su pod kontrolu, što je izvrsna vijest", tvitao je u četvrtak zamjenik zapovjednika RFS-a Rob Rogers.
Loše vrijeme, poplave i rekordne padaline pogodile su istočnu obalu prošlog tjedna, ali i pomogle suzbiti neke od najvećih požara, uključujući dva koja su zahvatila pola milijuna hektara zemlje.
"Vatrogasci su naporno radili, ali ne bi uspjeli bez kiše", rekao je glasnogovornik RFS-a James Morris.
U Novom Južnom Walesu izgorilo je 5.4 milijuna hektara zemlje u ovoj sezoni šumskih požara. Poginulo je 25 ljudi, uključujući šest vatrogasaca i uništeno je 2.439 domova.