WASHINGTON

SAD optužio Madura za "narkoterorizam"

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Američka vlada  podignula je u četvrtak optužnicu za "narko terorizam" protiv predsjednika Venezuele Nicolasa Madura i drugih visokih dužnosnika u toj zemlji .

State Department nudi nagradu do 15 milijuna dolara za informaciju koja bi mogla dovesti do uhićenja i osude Madura koji je na vlasti u Venezueli od 2013. 

Glavni državni tužitelj SAD-a William Barr objavio je optužnicu protiv Madura koji se već suočava s američkim sankcijama i naporima SAD-a da ga se svrgne s vlasti. 

Ministarstvo informiranja Venezule nije odmah odgovorilo na upit za komentar. 

Barr je optužio Madura i njegove suradnike za zavjeru s disidentskom frakcijom ljevičarske kolumbijske gerilske skupine FARC kako bi "preplavio SAD kokainom". 

"Dok građani Venezuele pate, ova skupina puni svoje džepove“, rekao je Barr o Maduru i drugim venezuelskim dužnosnicima, uključujući ministra obrane i predsjednika Vrhovnog suda.

Podizanje optužnice, rijedak američki potez protiv šefa druge države, predstavlja ozbiljan pritisak Washingtona na Madura u vrijeme kad neki američki dužnosnici pričaju da je Donald Trump frustriran rezultatima svoje politike prema Venezueli. 

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter