BERLIN

Policija zaplijenila veliki broj dokaza u akciji protiv pedofilskog lanca u Njemačkoj

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Njemačka policija je u sklopu operacije diljem Njemačke, čija je meta bio pedofilski lanac, kod 50 osumnjičenih zaplijenila oko 2000 pametnih telefona, osobnih računala i drugih predmeta, priopćilo je državno odvjetništvo u Koelnu u srijedu.

„Akcija je bila usmjerena na 48 muškaraca i dvije žene koji su preko jednog internetskog sustava za komunikaciju razmjenjivali materijal s dječjom pornografijom“, rekao je Michael Esser, voditelj odjela policija koji se bavi ovim slučajem.

Pedofilski lanac je nazvan po gradiću Bergisch Gladbachu pored Koelna odakle dolazi prvi osumnjičeni u ovom slučaju.

„Korištene su sve tehničke i pravne mogućnosti kako bi se došlo do identiteta osumnjičenih i kako bi se zaštitile žrtve“, rekao je Esser.

Niti jedna od osoba kod koje je proveden pretres zasad nije privedena jer se ne može dokazati izravna umiješanost u seksualno zlostavljanje djece i maloljetnika.

Na području čitave Njemačke se s ovim pedofilskim lancem povezuje 207 osumnjičenih.

U akciji je sudjelovalo preko 1000 policajaca među kojima su bili i pripadnici specijalnih snaga.

Velik broj policajaca, kako je objašnjeno na konferenciji za tisak, je bio potreban kako bi se brzom akcijom oduzela mogućnost uništavanja dokaznog materijala.

 

 


Podijeli: Facebook Twiter