BRUXELLES

Pistorius: Njemačka obučava 1200 ukrajinskih vojnika

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Njemački ministar obrane Boris Pistorius naglasio je u četvrtak važnost pružanja obuke i streljiva ukrajinskoj vojsci usred rasprave o potencijalnoj opskrbi Kijeva borbenim zrakoplovima.

"Samo Njemačka do sada je već osigurala posebnu obuku za 1200 ukrajinskih vojnika na sustavima naoružanja", rekao je Pistorius u Bruxellesu, stigavši u utorak na sastanak ministara obrane NATO-a.

Rekao je da pitanje kako Ukrajini osigurati dovoljno streljiva i projektila za sustave protuzračne obrane dobiva na važnosti.

Pistorius je rekao da je "veliki izazov u sljedećih nekoliko mjeseci" za Ukrajinu ne izgubiti zračni prostor od ruskih zračnih snaga i izbjeći još jače bombardiranje i napade na kritičnu infrastrukturu.

Njemački ministar obrane pozvao je obrambenu industriju da pojača kapacitete za proizvodnju streljiva.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter