Gonzalo Garcia
Nakon 3:0 pobjede u Vukovaru i prolaska u osminu finala Kupa Hrvatske, trener Gonzalo Garcia bio je, razumljivo, vrlo zadovoljan nastupom svojih igrača.
- Ovakve su utakmice uvijek teške za igrati jer se očekuje da prođete, a usto smo igrali na vrlo teškom terenu. Vrlo sam zadovoljan kako su moji igrači, od prve do posljednje minute, pristupili susretu i kako su odigrali. Bili su fokusirani, nisu ništa prepustili slučaju i čekali su trenutak da poentiraju.
U prvom poluvremenu pulska momčad nije uspjela probiti domaći blok te se na odmor otišlo "čistih mreža".
- Imali smo par prilika za gol, prvo preko Hujbera, potom i Mahmouda, kao i nekoliko udaraca koji su bili blokirani. Nije bilo lako jer je suparnik bio gusto postavljen pred svojim golom. Teren je bio loš pa je lopta krivo odskakala, bilo je teško igrati. No, bilo je važno da nismo "gubili glave" i da smo kontrolirali utakmicu te tražili priliku da zabijemo. Vrlo je važno i da vam u takvim susretima suparnik ne stvara prilike za gol, a mi smo to odlično odradili. Kad tako igraš, prije ili kasnije iskoristit ćeš svoje prilike za gol.
Na koncu je "led probio" Obanor. I tako upisao debi za pamćenje.
- Istina, dobro je imati stopere koji zabijaju. U Koprivnici je Perković zabio, a sad Obanor. Bio je to vrlo važan gol jer je u ovakvim susretima uvijek teško postići taj prvi gol. Otvorio je domaćina i olakšao nam nastavak. Potom se u strijelce upisao i Mahmoud. Imao je nekoliko šansi i prije ove utakmice i drago mi je da je i on zabio. Namjerno sam ga postavio da igra ofenzivnije i zato je bilo važno da postigne gol.
Susret je novim golom zaokružio Dion Drena Beljo. To je već tradicija da poentira u završnici.
- Znamo Beljine kvalitete, radi dobro i koristi prilike koje mu se pružaju. Što se igrača koji su dosad manje igrali tiče, zadovoljan sam njihovim nastupom. Uvijek je teško igrati ovakve utakmice u kojima se očekuje da pobijedite, posebno kad ste dotad vrlo malo igrali. No, bili su fokusirani, dobro su radili i zaslužili su priliku. Mi smo momčad koja može još dosta napredovati u puno stvari i naporno radimo da to i ostvarimo.
Perković je igrao dobro u Koprivnici i tu je igru okrunio golom vrijednim velikog boda protiv Slaven Belupa, no jučer ipak nije zaigrao, za razliku od Matea Lisice koji je odigrao svih 90 minuta.
- Razmišljao sam o tome da postavim Perkovića i Obanora u zadnjoj liniji, ali s obzirom na stanje terena, nisam želio riskirati s njim. Odlučio sam da uz Obanora postavim nekoga koji je imao veću minutažu poput Silve. Vrlo sam zadovoljan s Perkovićem, ali treba ga oprezno koristiti u utakmicama, pojasnio je Garcia.