SPLIT

Sinovčić: Imam veliki motiv za Pariz 2024.

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Najbolji hrvatski paraplivač Dino Sinovčić (29), koji je na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Funchalu na Madeiri, obranio titulu svjetskog prvaka na 100 metara leđno, najavio je u srijedu kako ima velike ciljeve za Paraolimpijske igre u Parizu 2024. godine gdje želi ostvariti bolji rezultat od brončane medalje osvojene na POI u Tokiju prošle godine.

"Imam veliki motiv da na Paraolimpijskim igrama u Parizu 2024. godine budem bolji nego u Tokiju prošle godine, gdje sam osvoji brončanu medalju. U Parizu želim najmanje srebro, a ako osvojim zlatnu medalju nitko neće biti sretniji od mene," rekao je Sinovčić na konferenciji za novinare u Svečanoj sali SC Gripe.

Sinovčić je kazao kako će se dobro pripremiti za Svjetsko paraplivačko prvenstvo sljedeće godine u Glasgowu koje će biti i kvalifikacijsko za Paraolimpijske igre u Parizu 2024. godine.

"Ako u Glasgowu osvojim zlatnu medalju izravno ću se plasirati na Paraolimpijske igre u Parizu," objasnio je Sinovčić. Dodao je kako će dati sve od sebe da u Glasgowu po treći put u nizu postane svjetski prvak nakon Londona 2019. i Portugala 2022.

Istaknuo je kako mu je nedavna zlatna medalja na Svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Portugalu do sada najteže osvojena, ali i najdraža.

"Zbog problema u avionskom prijevozu na Madeiru sam došao u dva sata ujutro na dan plivanja i nisam imao niti jedan trening, ali ostao sam mentalno čvrst i obranio sam titulu svjetskog prvaka," kazao je Sinovčić.

Predsjednik Hrvatskog paraplivačkog saveza Roberto Zidar je naglasio kako se taj savez priprema ulažući u razvoj mladih sportaša koji dolaze.

"Postavili smo sebi za cilj dugotrajno i plansko ulaganje u mlade sportaše," istaknuo je Zidar dodavši kako Sinovčićevo iskustvo sigurno može pomoći i u radu Hrvatskog paraplivačkog saveza po završetku karijere bude li on to želio.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter