(Hina/EPA)
Poslije jednog dana odmora u Monte Carlu nastavljen je Turnir kandidatkinja u skupini A, u kojoj su sestre Ana i Marija Muzičuk pokušale aktivnom igrom doći u šansu za izjednačenje, ali nisu uspjele.
Obje su remizirale crnim figurama pa su njihove šanse za plasman u finale svedene na minimum.
Ana je svoju priliku potražila agresivnom igrom u rano nastaloj završnici, ali je Indijka Humpy Koneru preciznom igrom neutralizirala njenu privremenu inicijativu. Nakon niza izmjena igru je transformirala u jednaku topovsku završnicu i novim remijem i vodstvom od 2-1 došla na prag pobjede i plasmana u finale.
U drugom polufinalnom dvoboju Marija Muzičuk bila je vrlo blizu pobjede i izjednačenja protiv Kineskinje Lei Tingjie. Osvojila je pješaka i umjesto prijelaza u dosta bolju topovsku završnicu dopustila je suparnici da izgradi neprobojnu poziciju pa se na kraju morala zadovoljiti remijem.
U subotu su na programu odlučujuće, četvrte partije.
Rezultati trećih partija polufinalnih dvoboja: Koneru - Muzičuk A. remi (ukupno 2-1), Tingjie - Muzičuk M. remi (ukupno 2-1).