LISABON

Roger Schmidt bi trebao preuzeti Benficu

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Benfica se je načelno dogovorila sa Rogerom Schmidtom da postane njihov trener od sljedeće sezone. Portugalski klub je dodao da pregovori još traju i da posao tek treba biti zaključen.

Njemački trener stekao je ugled trenirajući Red Bull Salzburg i Bayer Leverkusen, a od 2020. vodi PSV Eindhoven i njegov ugovor sa nizozemskim klubom ističe na kraju sezone. Na klupi PSV-a će ga zamijeniti bivši golgeter Manchester Uniteda i Real Madrida Ruud van Nistelrooy.

Roger Schmidt bi pak na klupi Benfice trebao naslijediti Nelsona Verissima, koji je trenersku klupu portugalskog velikana preuzeo u prosincu nakon što je otkaz dobio Jorge Jesus.

Tri kola prije kraja portugalskog prvenstva Benfica je na trećem mjestu, sa 14 bodova manje od vodećeg Porta i osam od drugoplasiranog Sportinga.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter