KOŠARKA

Pulski prvoligaš dobio novog trenera: SANDRO NICEVIĆ NA KLUPI PULE 1981

| Autor: Roberto CAR
(D. MEMEDOVIĆ)

Sandro Nicević, proslavljeni pulski košarkaški reprezentativac i olimpijac, novi je trener seniorske ekipe Pule 1981. Sandro je u klubu radio i tijekom prošle sezone, kao stručni suradnik i individualni trener te se daljnja suradnja prirodno nametnula, a kako je obostrana želja nastaviti dizati nivo kvalitete u pulskoj košarci, znanje i iskustvo Nicevića ozbiljan su iskorak k zajedničkom cilju.

Pulski centar je igračku karijeru završio pretprošle godine, nakon četiri sezone u Orlandini iz Capo d'Orlanda, a uspjehe koje je ostvario teško je nabrojati. Osvojio je 5 prvenstava i 3 Kupa Hrvatske s Cibonom, prvenstvo Španjolske s Malagom, francuski Kup s Le Mansom te srebrnu medalju i titulu MVP-a na europskom prvenstvu U-18 iz 1994. godine. Osim navedenih klubova igrao je još i za Frank, Dubravu, Union Olimpiju, AEK, Bešiktaš, Benetton, Montegranaro, Treviso Basket te pulske Gradine.

Iz pulskog su se prvoligaša još jednom zahvalili treneru Branimiru Paviću, pod čijom su dirigentskom palicom izborili ostanak u drugom razredu domaće košarke, osvojivši deveto mjesto u nedavno završenoj sezoni.