Gradski derbi

POBJEDNIK JE DOBIO SVE. Odigrana "utakmica svih utakmica". Košarkaši Stoje tricama razbili Pulu 1981. U dvorani više nije bilo mjesta "ni za iglu"

Stoja – Pula 1981 100:82 (18:15, 24:25, 34:20, 24:22). Pobjednik je nosio sve, naslov prvaka i kvalifikacije za viši rang, a on je odlučen u trećoj četvrtini kad je domaćin "zatrpao" gostujući koš tricama, odvojio se na 16 poena razlike i potom u završnih deset minuta mirno priveo kraju susret odigran u ispunjenoj dvorani

| Autor: Ivica CEROVAC
(Snimio Danilo Memedović)

U sjajnoj atmosferi ispunjene dvorane na Stoji, košarkaši Stoje svladali su Pulu 1981 u gradskom derbiju posljednjeg kola regularnog dijela sezone na drugoligaškom zapadu. Momčadi su završni obračun dočekale bodovno poravnate i pobjednik je nosio sve, naslov prvaka i kvalifikacije za viši rang, a on je odlučen u trećoj četvrtini kad je domaćin "zatrpao" gostujući koš tricama, odvojio se na 16 poena razlike i potom u završnih deset minuta mirno priveo susret kraju.

(Snimio Danilo Memedović)(Snimio Danilo Memedović)

Stoja je bolje ušla u susret i nakon tri minute izgradila šest poena prednosti (8:2), na što je reagirao Sandro Nicević uvođenjem Lovre Topića, a ovaj je povezao dvicu i tricu te je Pula 1981 uspjela sustići domaćina. Ne i prestići, jer je Nikola Ostojić bio dobro čuvan u reketu, a usto je gostima "škripao" vanjski šut, dok su na drugoj strani košarkaši Stoje pogodili tri trice i prvu četvrtinu okončali s tri poena razlike u svoju korist (18:15).

Početkom druge dionice Stunja je poravnao ubačajem iza linije 6,75 metara, ali domaćim košarkašima nije trebalo puno da pokažu protivnicima kako im u tom segmentu ipak ne mogu parirati. Marić je pogodio dvije trice, Dasko pridodao jednu i u 16. minuti Stoja se odvojila na "plus deset" (39:29). Loš je bio govor tijela gostujućih igrača, koji su radili puno pogrešaka i lopte umjesto u suigračeve ruke bacali van granica igrališta, što je samo pojačavalo njihovu nervozu. Mogla se u tim trenucima prelomiti utakmica, ali domaćin priliku koja mu se nudila nije iskoristio, već je dopustio Puli 1981 da mu se na krilima Popovića i Šljuke potpuno primakne.

Na veliki odmor otišlo se tako pri rezultatu 42:40, a treću četvrtinu gosti su otvorili kao i drugu, tricom Milivojevića za njihovo prvo vodstvo na susretu. Ono je bilo kratkog vijeka, jer je Đugum povezao dva ubačaja iz reketa, a onda je krenuo domaći festival trica. Otvorio ga je Hortman, nastavio Marić, priključio se Gustovarac, nije izostao niti Bulešić, da bi serijal zaključio Marić i u zadnjih deset minuta Stoja je ušla s ogromnih 16 poena prednosti (76:60) te potom rutinski zaključila ovu lijepu košarkašku priču.

Utakmica 18. kola Druge lige zapad košarkaša: Stoja – Pula 1981 100:82 (18:15, 24:25, 34:20, 24:22). Dvorana Stoja. Gledatelja: 350. Suci: Teo Miletić (Rijeka), Dalibor Lenac (Rijeka), Daniel Koraca (Poreč).

STOJA: Burić 2, Hortman 7 (1-2), Turić 4, Pavletić, Bulešić 19 (5-8), Dasko 12 (6-6), Marić 24 (4-4), Gustovarac 15 (3-5), Blažević, Kostešić, Travica 2, Đugum 15 (3-4).

PULA 1981: Vučinić, Milivojević 3, Maurović, L. Topić 9, Mionni 10 (0-1), Šljuka 27 (6-6), Stunja 11, Ostojić (0-2), D. Topić 1 (1-2), Koljanin, Bertonja, Popović 21 (4-5).

Tri poena: Stoja 14 (Marić 6, Hortman 2, Bulešić 2, Dasko 2, Gustovarac 2), Pula 1981 9 (Šljuka 3, Popović 3, Milivojević, L- Topić, Stunja).