EURO RUKOMET:

Plasmani hrvatske reprezentacije


Hrvatska rukometna reprezentacija nastupila je dosad na 12 europskih prvenstava i osvojila pet odličja.

Hrvatska je bila europski doprvak 2008. u Norveškoj i dvije godine kasnije u Austriji. Na prvom kontinentalnom prvenstvu na kojem je sudjelovala, u Portugalu 1994. godine, Hrvatska je uzela broncu, a s broncom su naši rukometaši otišli s EP-a u Srbiji 2012. godine i sa zadnjega prvenstva u Poljskoj 2016.

EP Poljska (2016) -3. mjesto

EP Danska (2014) - 4. mjesto

EP Srbija (2012) - 3. mjesto

EP Austrija (2010) - 2. mjesto

EP Norveška (2008) - 2. mjesto

EP Švicarska (2006) - 4. mjesto

EP Slovenija (2004) - 4. mjesto

EP Švedska (2002) - 16. mjesto

EP Hrvatska (2000) - 6. mjesto

EP Italija (1998) - 8. mjesto

EP Španjolska (1996) - 5. mjesto

EP Portugal (1994) - 3. mjesto

EP rukomet - raspored utakmica

Raspored utakmica europskog rukometnog prvenstva koje se od 12. do 28. siječnja održava u Hrvatskoj.

SKUPINA A (Split)

  1. kolo - 12. siječnja:

Švedska - Island

HRVATSKA - Srbija


  1. kolo - 14. siječnja:

Srbija - Švedska

Island - HRVATSKA


  1. kolo - 16. siječnja:

Srbija - Island

HRVATSKA - Švedska


SKUPINA B (Poreč)

  1. kolo - 12. siječnja:

Bjelorusija - Austrija

Francuska - Norveška


  1. kolo - 14. siječnja

Austrija - Francuska

Norveška - Bjelorusija


  1. kolo - 16. siječnja

Francuska - Bjelorusija

Norveška - Austrija


SKUPINA C (Zagreb)

  1. kolo - 13. siječnja:

Njemačka - Crna Gora

Makedonija - Slovenija


  1. kolo - 15. siječnja:

Slovenija - Njemačka

Crna Gora - Makerdonija


  1. kolo - 17. siječnja

Njemačka - Makedonija

Crna Gora - Slovenija


SKUPINA D (Varaždin)

  1. kolo - 13. siječnja:

Španjolska - Češka

Danska - Mađarska


  1. kolo - 15. siječnja:

Mađarska - Španjolska

Češka - Danska


  1. kolo - 17. siječnja

Češka - Mađarska

Španjolska - Danska


DRUGI KRUG NATJECANJA

SKUPINA 1 (Zagreb)

  1. kolo - 18. siječnja:

3A - 2B

2A - 3B


  1. kolo - 20. siječnja:

1A - 1B

2A - 2B


  1. kolo - 22. siječnja:

3A - 1B

1A - 3B


  1. kolo - 24. siječnja

1A - 2B

2A - 1B

3A - 3B


SKUPINA 2 (Varaždin)

  1. kolo - 19. siječnja:

3C - 2D

2C - 2D

  1. kolo - 21. siječnja:

1C - 1D

2C - 2D


  1. kolo - 22. siječnja

1C - 3D

3C - 1D

  1. kolo - 24. siječnja

1C - 2D

2C - 1D

3C - 3D

POLUFINALA - 26. siječnja (Zagreb)

ZA 5. MJESTO - 26. siječnja (Zagreb)

ZA 3. MJESTO I FINALE - 28. siječnja (Zagreb)

(Hina)

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter


Vremenska prognoza

Podaci preuzeti sa: www.yr.no


Web kamere

Pula

Pula: Golden Gate of
Pula: Golden Gate of

Pula

Pula: Korzo, Giardini
Pula: Korzo, Giardini