KOŠARKA

MATIJA BILALOVIĆ Infarktna završnica za očuvanje stopostotne domaće učinkovitosti

| Autor: Ivica CEROVAC
(N. LAZAREVIĆ)

(N. LAZAREVIĆ)


Tri-četiri puta smo lomili utakmicu, ali nikako je nismo uspjeli do kraja slomiti i na taj način ranije riješiti pitanje pobjednika. No, najvažnije je da smo na kraju nanijeli Zadranima prvi poraz u prvenstvu, rekao je Bilalović

 

Dvaput su košarkaši Pule 1981 u 2020. godini istrčali na parket Doma sportova "Mate Parlov" i odigrali dvije utakmice koje se definitivno isplatilo doći pogledati, ali isto ih tako ne bi preporučili ljudima slabih živaca. U osmini finala Kupa Krešimira Ćosića svladali su premijerligaša Škrljevo 71:70 košem s linije slobodnih bacanja 66 stotinki prije kraja susreta Mirka Marića. Deset dana kasnije, u Pulu su stigle Jazine Arbanasi, vodeća momčad Prve lige sa stopostotnim učinkom u 12 odigranih kola, no poput Riječana, i Zadrani su bili prisiljeni u neizvjesnoj završnici potpisati kapitulaciju. Završilo je 70:68, nakon što je u posljednjem napadu domaći kapetan Kristijan Andabaka blokirao pokušaj za tricu najboljeg gostujućeg strijelca Brune Markulina. 

Jak ritam

- Tri-četiri puta smo lomili utakmicu, ali nikako je nismo uspjeli do kraja slomiti i na taj način ranije riješiti pitanje pobjednika. No, najvažnije je da smo u konačnici nanijeli Zadranima prvi poraz u prvenstvu. Valjda smo se i mi već navikli na te infarktne završnice na domaćem terenu te smo si htjeli priuštiti još jednu, sa smiješkom je konstatirao Matija Bilalović, vodeći strijelac Pule 1981 koji je u pobjedi nad Jazinama odigrao najbolju partiju sezone postigavši 26 poena, uz šest pogođenih trica iz devet pokušaja, a usto je sa sedam skokova bio prvi pulski skakač.

Bilalović je bio jedini od 11 domaćih igrača koji je na parketu proveo više od 30 minuta.

- Znali smo da imamo veću rotaciju i da smo mlađa momčad te je naš plan bio da im nametnemo jak ritam koji nas je krasio na svim prijašnjim domaćim utakmicama, držimo ga 40 minuta i pretrčimo ih. Bili smo uvjereni da oni to neće moći pratiti i kroz igru smo imali osjećaj da nam je utakmica u rukama te se činilo da ćemo je ranije riješiti. Na kraju smo se, ipak, doveli u situaciju da igramo izjednačenu završnicu, istaknuo je Bilalović. - Jazine imaju igrače koji su godinama igrali Premijer ligu, momčad je to s nagomilanim iskustvom, koja je znala kazniti sve naše greške i oscilacije. Usto, svi su oni od reda izvrni šuteri, koji će iskoristiti i minimalni propust u obrani te ih nije bilo lako braniti. Morali smo odraditi 40 minuta fanatične obrane i jakog presinga na lopti što nam je na kraju, uz publiku koja nas je nosila, donijelo pobjedu.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU
Podijeli: Facebook Twiter