ISTRA 1961

Kapetanu pulskog prvoligaša još se po glavi mota uvjerljivi poraz od Dinama: SRAMOTA JE IZGUBITI UTAKMICU NA TAKAV NAČIN

| Autor: Ivica CEROVAC
(Dejan ŠTIFANIĆ)

(Dejan ŠTIFANIĆ)


Povratak sa stanke u prvenstvu uvjetovane reprezentativnim obvezama u listopadu donio je nogometašima Istre 1961 gostovanje u Koprivnici, gdje su im "farmaceuti" isporučili pet laganih komada. Uslijedila je odgoda domaćeg ogleda s Osijekom zbog prodora koronavirusa u Gradski vrt, nakon čega su "zeleno-žuti" na "Drosini" svladali Hajduk i s vraćenim samopouzdanjem krenuli put Maksimira, gdje ih je dočekalo bolno otrežnjenje u vidu nove petarde.

Kao dodatna sol na ranu, stigla je nova reprezentativna stanka, pa umjesto brzog okretanja sljedećoj utakmici i potiskivanja maksimirskih frustracija u stranu, i dalje je glavna tema u pulskim nogometnim krugovima Dinamov uvjerljivi trijumf.

- Sramota je izgubiti utakmicu na takav način, decidiran je Slavko Blagojević, kapetan Istre 1961. - Nije problem dobiti pet komada, ako pritom pokažeš da želiš nešto napraviti, jer se onda i greške lakše oproste. Međutim, naš pristup bio je katastrofalan, a pogreške koje smo radili spadaju u rubriku vjerovali ili ne. Tako nešto nisam vidio ni u crtanim filmovima te možemo reći da smo na kraju i dobro prošli što smo izgubili samo 5:0. Opet se pojavio naš stari problem kad protivnik povede s dva-tri pogotka razlike, a mi se raspadnemo. Bilo je tako i u Koprivnici, izgubili smo glavu i više se nije znalo tko što treba raditi. Takve nam se stvari ne smiju događati i na tom segmentu moramo ozbiljno poraditi.

Problem s prekidima u Maksimiru nije došao do izražaja kao u nekim prethodnim susretima, ali zato je na površinu isplivala jedna druga boljka "zeleno-žutih", a to je pad koncentracije početkom i krajem poluvremena, što je rezultiralo golovima u 6. i 45. minuti.

- Glupo je nakon što smo primili pet komada da sada pričam kako smo većim dijelom utakmice dobro izgledali na terenu, uspijevali zadržati posjet i nadigravati se s Dinamom, kad smo našim greškama poklanjali domaćinu pogotke. Mi bismo im predali loptu, a oni posjeduju preveliku kvalitetu da to ne bi kaznili. Prvi, drugi i treći gol pali su na taj način, nakon čega smo četvrti dobili 20 sekundi nakon što smo krenuli s centra, što si nikako nismo smjeli dopustiti, naglasio je Blagojević. - Pokazali smo tijekom ove sezone da se možemo nositi sa svakim, ali isto tako i da možemo biti kriminalni, najjadniji na svijetu. Nikako mi nije jasno kako možemo na jednoj utakmici pokazati toliko dobrih stvari i onda sve to s lakoćom prosuti i upropastiti te da mogu, najradije bih nas sve od reda nakon utakmice s Dinamom poslao na Goli otok.

OPŠIRNIJE U TISKANOM I GLAS ISTRE PDF ONLINE IZDANJU

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter