DUBROVNIK

Gimnastika: Dubrovnik u svibnju domaćin sastanka Vijeća FIG-a

| Autor: Hina
(Hina/EPA)

(Hina/EPA)


Nakon što je u srijedu Hrvatski gimnastički savez (HGS) dobio i službenu potvrdu domaćinstva bitnog sastanka Vijeća Međunarodnog gimnastičkog saveza (FIG) u svibnju 2022. godine, predsjednik HGS-a Marijo Možnik izvijestio je dubrovačkog gradonačelnika Matu Frankovića kako će se taj sastanak održati upravo u Dubrovniku. 

Također, HGS će se kandidirati i za veliki izborni Kongres FIG-e 2024. godine također u Dubrovniku, a Možnik je sastanak s gradonačelnikom Frankovićem iskoristio i za razgovor o suradnji HGS-a i Grada Dubrovnika na nizu velikih projekata.
"Jedna od tema razgovora bila je i unaprjeđenje uvjeta rada i treniranja gimnastike na području Dubrovnika. Naime, gimnastika na jugu Hrvatske nema još uvijek svoju adekvatnu dvoranu i jedan od ključnih ciljeva je čim prije pronaći prostor za ovaj bazični sport kako bi se mogao nastaviti razvijati", rekao je predsjednik HGS-a Marijo Možnik.

Povezane vijesti


Podijeli: Facebook Twiter